גם אבו מאזן זכה לשיחה עם אובמה - בטלפון

אחרי שנפגש עם בנימין נתניהו ודן איתו במעבר לשיחות ישירות, וייתכן שאף בעקבות רמיזתו של נתניהו באשר לסוף תקופת ההקפאה, שוחח הערב בטלפון נשיא ארה"ב ברק אובמה עם עמיתו הפלסטיני ואמר: אעשה כל מה שצריך למען הקמת מדינה פלסטינית

אובמה ואבן מאזן בפגישה. הפעם זו הייתה רק שיחת טלפון (רויטרס)

בנימין נתניהו קיבל פגישה בארבע עיניים, אבל אבו מאזן נאלץ להסתפק בשיחת טלפון: נשיא ארה"ב ברק אובמה הבטיח הערב לנשיא הפלסטיני לעשות כל מאמץ למען הקמת מדינה פלסטינית עצמאית, כך מדווחת סוכנות הידיעות הפלסטינית "וואפא".

לדברי נביל אבו רדינה, דוברו של אבו מאזן, טען הנשיא הפלסטיני באוזנו של אובמה כי הוא מחויב לתהליך שלום "רציני ומתמשך, וכזה שיביא לסיום הכיבוש הישראלי ולהקמת מדינה פלסטינית בגבולות 1967". השניים דנו במשא ומתן בין ישראל לבין הפלסטינים ובאפשרות המעבר לשיחות ישירות.

נתניהו: "עשינו די. יש להתחיל את השיחות"

אתמול בערב בניו יורק, רמז נתניהו על סיום הקפאת הבנייה בהתנחלויות בחודש ספטמבר הקרוב, צעד שעלול לעכב את שיחות השלום עם הפלסטינים. "אני סבור כי עשינו די. בואו ונמשיך עם השיחות", אמר נתניהו במכון האמריקני לקשרי חוץ.

בנאומו, ואז בחלק השאלות והתשובות עם כתבים, חזר ראש הממשלה על קריאתו להמשך מו"מ ישיר עם הפלסטינים. "אני חושב שעלינו לנצל את הרגע. וזה רגע מאתגר וחשוב. יש לנו אפשרות להגיע לשלום. אני מוכן לקחת סיכונים".

"אך אנו חייבים להתחיל עם זה", הוסיף ראש הממשלה. "עלינו להפסיק את הדחיות ולהתחיל עכשיו, בשבוע הבא, בעוד שבועיים - להתחיל את השיחות. כי רק אם נתחיל אותן, נוכל להשלים אותן".

צפו בריאיון הבלעדי של יונית לוי עם ברק אובמה