נועם ואביבה שליט בתום הפגישה עם רה"מ: מאוכזבים

למרות שראש הממשלה נתניהו הבטיח למשפחת שליט כי נושא שחרורו של גלעד נמצא בראש סדר היום של הממשלה בראשותו, הוריו של החייל החטוף יצאו מאוכזבים מהפגישה. השניים הבהירו כי ימשיכו במאבקם

אין חדש תחת השמש: לפני שעה קלה הסתיימה פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נועם ואביבה שליט, הורי החייל החטוף גלעד שליט, והשניים נשמעו מאוכזבים בצאתם ממעונו של ראש הממשלה.

נתניהו אמר לנועם ואביבה שליט שנושא שחרורו של בנם גלעד עלה בפגישה עם הנשיא האמריקני ברק אובמה, וכי הוא שוחח על כך גם עם נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון וביקש את עזרתו. בני הזוג שליט הבטיחו לאחר הפגישה כי ימשיכו במאבקם למען שחרורו של גלעד.

"לא קיבלנו בשורה שיכולה להרגיע אותנו ולשנות את המתווה ואת המהלך שהתחלנו בו", אמר נועם שליט המאוכזב. "אתמול סיימנו את החלק הראשון של המהלך ואנחנו עדיין נשארים פה באוהל כפי שתוכנן, ללא שינוי. אנחנו נמתין פה עד שנוכל לחזור הביתה יחד עם גלעד", סיכם שליט.

ראש הממשלה טלפן למשפחת שליט ממטוסו, בדרכו מוושינגטון, וביקש להיפגש איתם לפני שהוא נוסע לביתו שבקיסריה. "אנחנו יושבים פה, אנחנו גרים פה ואנחנו נמצאים פה", אמר נועם שליט זמן קצר לפני קבלת השיחה. "הם יודעים איך להתקשר אלינו ואם יזמינו אותנו - אנחנו נשקול כל דבר לגופו", הוסיף שליט.

לאורך כל היום ביקרו רבים במאהל המחאה של משפחת שליט, בהם גם חברת הכנסת דליה איציק, האלוף לשעבר אודי אדם והשחקנית גילה אלמגור. העוברים והשבים הביעו תמיכה במשפחה ובמאבקה, אך ביניהם היו גם מי שהביעו התנגדות לשחרור מחבלים עם דם על הידיים ובמקום התפתחו ויכוחים.

הפגישה שהוטלה בספק

מוקדם יותר היום אמרו מקורבים למשפחת שליט כי בני המשפחה לא ייפגשו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בכל מחיר, זאת לאחר שהודיע נתניהו כי ייבקר אותם עם חזרתו ארצה.

"הם לא צעדו 200 קילומטר כדי לשמוע את אותו הדבר", אמר הבוקר לגלי צה"ל יואל מרשק, ממארגני צעדת המחאה. לדבריו, "המשפחה החליטה להיפרד מחיבוקי הדוב, ויצאה להתמודדות על גורלה של בנה".

אחרי 12 ימי צעדה, 240 ק"מ וקרוב ל-200 אלף צועדים, הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי ייפגוש את נועם, אביבה ויואל שליט. נתניהו חוזר מהחיבוק החם שקיבל מאובמה בארה"ב, למפגש הטעון עם אביבה שליט שהתחננה אמש כי יפסיק את הגהנום בו היא חיה כבר ארבע שנים.

"אל תתעלם מקריאתנו ואל תזלזל בערכינו, הם גוברים על המחיר הקשה שיש לשלם", קראה אביבה שליט אתמול לנתניהו. ראש הממשלה מתכוון להגיע למאהל המחאה מול מעונו בירושלים עוד לפני כניסת השבת כדי להספיק ולשוחח עימה.

בנוסף לפגישה שייתכן ותיערך היום באוהל המחאה, מתכוון ראש הממשלה להזמין את בני משפחת שליט לשיחה פורמאלית נוספת שתיערך בהמשך השבוע. על פי מקורבי נתניהו, בפגישה הוא צפוי לעדכן את המשפחה בצעדים האחרונים שנעשו בנושא שחרור גלעד.

צפו בריאיון הבלעדי של יונית לוי עם ברק אובמה