רה"מ על הבנייה: "עשינו די. יש להתחיל את השיחות"

בערב בו שידרנו את הראיון הבלעדי עם נשיא ארה"ב אובמה, בו הוא אומר כי "לנתניהו יש נקודת מוצא טובה להשלים את תהליך השלום", רומז ראש הממשלה נתניהו בניו יורק כי הקפאת הבנייה בהתנחלויות לא תימשך לאחר ספטמבר. "חייבים להתחיל עכשיו את שיחות השלום", אמר בנאומו

במהדורה המרכזית שידרנו הערב ראיון בלעדי שערכה יונית לוי עם נשיא ארה"ב, ברק אובמה. בראיון התייחס אובמה, בין השאר, גם לפגישתו האחרונה והלבבית עם ראש הממשלה נתניהו. "בפגישותינו קיבלתי את הרושם שלנתניהו יש נקודת מוצא טובה להשלים את תהליך השלום. הוא רוצה להוביל את מדינתו במסלול בטוח יותר", אמר הנשיא האמריקני.

צפו בריאיון הבלעדי של יונית לוי עם ברק אובמה

אך הערב בניו יורק, נתניהו רומז על סיום הקפאת הבנייה בהתנחלויות בחודש ספטמבר הקרוב, צעד שעלול לעכב את שיחות השלום עם הפלסטינים. "אני סבור כי עשינו די. בואו ונמשיך עם השיחות", אמר נתניהו במכון האמריקני לקשרי חוץ.

בנאומו, ואז בחלק השאלות והתשובות עם כתבים, חזר ראש הממשלה על קריאתו להמשך מו"מ ישיר עם הפלסטינים. "אני חושב שעלינו לנצל את הרגע. וזה רגע מאתגר וחשוב. יש לנו אפשרות להגיע לשלום. אני מוכן לקחת סיכונים".

"אך אנו חייבים להתחיל עם זה", הוסיף ראש הממשלה. "עלינו להפסיק את הדחיות ולהתחיל עכשיו, בשבוע הבא, בעוד שבועיים - להתחיל את השיחות. כי רק אם נתחיל אותן, נוכל להשלים אותן".