נתניהו: שיחות ישירות - בקרוב מאוד

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד הלילה עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון ודן איתו בנושא חקירת המשט לעזה, ההקלות בסגר על הרצועה ובאחד הנושאים שמעסיקים רבות את העולם בתקופה האחרונה - המעבר לשיחות ישירות עם הפלסטינים. "זה יקרה בקרוב מאוד", הבטיח נתניהו לאחר מכן בנאום בפני ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים

האם בקרוב יתחילו השיחות הישירות עם הפלסטינים? הלילה נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון והביע בפניו תמיכה בנושא. "אני תומך בכך שהשיחות עם הפלסטינים יתחילו מיד", אמר נתניהו לאחר מכן בפני ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים בניו יורק. "אני חושב שזה יקרה בקרוב מאוד", הוסיף.

בפגישה עם באן קי מון העלה נתניהו את סוגיית המשט לעזה וניסה לשכנע את מזכ"ל האו"ם לעכב את החלטתו בדבר מינוי ועדה בינלאומית לבחינת החקירות שמנהלות ישראל וטורקיה על התקרית.

בהמשך להקלת הסגר מעל עזה והתרת הכנסת סחורות אזרחיות לרצועה, הביע המזכ"ל בפני נתניהו את שביעות רצונו מהמהלך. נתניהו ענה בתגובה למזכ"ל כי הציבור הישראלי מוכן לקחת סיכונים למען השלום. נתניהו הדגיש כי כל הסדר עתידי עם הפלסטינים יהיה חייב להבטיח את ביטחונה של ישראל, לרבות מניעת ירי טילים ורקטות לשטחה.

אמש הגיע נתניהו לניו יורק, וזאת לאחר פגישתו בוושינגטון עם שר ההגנה האמריקני רוברט גייטס. נתניהו אמר לגייטס כי ישראל צריכה להיערך להתפתחות של חזית מזרחית עם יציאת כוחות ארצות הברית מעירק. היום ייפגש נתניהו עם הנשיא לשעבר של ארה"ב ביל קלינטון.