צפו: אובמה מלווה את נתניהו לרכבו

הפגישה בין ראש הממשלה לנשיא האמריקני אמש בוושינגטון, הייתה ידידותית מתמיד. אובמה אמר "אנחנו פותחים פרק חדש ביחסים בין המדינות", ואכן, בניגוד לפגישות הקודמות שנראו מתוחות, הפגישה הפעם הייתה לבבית במיוחד

תשכחו מ"הכתף הקרה" שראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל מנשיא ארה"ב ברק אובמה בשנה האחרונה ובפגישותיהם הקדומות. שני המנהיגים נפגשו אמש (שעון ישראל) בבית הלבן בוושינגטון בפגישה שהתארכה 40 דקות מעבר למתוכנן שהייתה חמה ולבבית במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים על עוד שידורים חיים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בפתח מסיבת העיתונאים שהעברנו כאן בחדשות 2 באינטרנט אמר אובמה בלבביות: "זהו פרק חדש ביחסים המופלאים בין המדינות". ואכן, התמונות שמגיעות ממדשאת הבית הלבן הלילה נראות כאילו שני ידידים טובים נפגשים.

נכון, גם הפעם אמר אובמה כי יש עדיין נושאים שצריך לפתור והם ייפתרו. אך בניגוד לפעמים הקודמות בהן נראו שני המנהיגים מתוחים, הפעם אובמה גם ליווה את ראש הממשלה לרכב השרד שלו בחניית הבית הלבן ולחץ את ידו בחמימות.

"ישראל מוכנה לשיחות ישירות"

על תהליך השלום אמר הנשיא, כי "ממשלת ישראל מוכנה לשיחות ישירות ולא עקיפות. מדינות ערב צריכות לתמוך בתהליך השלום וכל התקדמות תיקבע על ידי הישראלים והפלסטינים".

נתניהו אמר, כי האיום המרכזי הוא אירן. "אני מעריך את המחויבות של אובמה למנוע את תהליך החימוש הגרעיני וקורא למדינות נוספות ללכת בדרך שהתווה הנשיא האמריקני". נתניהו הדגיש כי הוא "מחויב לשלום. הישראלים מוכנים לעשות הרבה למען השלום", אמר.