דיווח: טורקיה הציבה לישראל אולטימטום עד סוף החודש

האם היחסים בין ישראל לטורקיה עומדים בפני שפל חדש נוסף? גורמים בטורקיה טוענים כי ממשל ארדואן החליט להציב אולטימטום ברור לישראל: התנצלות ופיצוי עד סוף חודש יולי - או ניתוק יחסים

יום לאחר האולטימטום שהציב שר החוץ הטורקי לישראל - יש עכשיו גם תאריך תפוגה. מקורות באנקרה אומרים כי אם לא תיענה ישראל עד סוף החודש לדרישה להתנצל על אירועי המשט לעזה ולפצות את משפחות ההרוגים בתקרית - תנתק טורקיה את היחסים עמה.

על פי הדיווחים בכלי תקשורת ערביים וטורקיים נחוש ממשל ארדואן להפוך את האיום למעשי ולהפגין שרירים מול ירושלים. "לישראל יש עד סוף חודש יולי הנוכחי להסכים לדרישה", צוטטו מקורות באנקרה והתריעו: "אם לא - טורקיה תנקוט בצעדים ממשיים".

עוד הוסיפו המקורות כי טורקיה עוקבת אחר פגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא ברק אובמה בוושינגטון ומקווה כי המנהיג האמריקני יצליח לשכנע את עמיתו הישראלי לחזור בו מעמדתו ולבקש סליחה על פעולת לוחמי השייטת.

אשכנזי: השיתוף פעולה נמשך

בנוסף מצפים הטורקים גם שאובמה יגרום לנתניהו להסכים להקמת ועדת חקירה בינלאומית. יחד עם זאת, הטילו המקורות ספק ואמרו כי אפילו אם ישראל לא תסכים להתנצל, לא תמהר טורקיה לממש את איומיה.

מוקדם יותר היום אמר הרמטכ"ל גבי אשכנזי בויעדת החוץ והביטחון של הכנסת כי הדו-שיח עם הטורקים נמשך בכל הדרגים הצבאיים וכי נערכים גם תרגילים משותפים.

הרמטכ"ל ציין כי הוא נשאר בקשר עם מקבילו הטורקי אחרי אירועי המשט ואמר כי יש לשמור על היחסים גם בתקופות סוערות. אשכנזי הוסיף כי יש לעשות מאמץ שהמשטים הבאים מלבנון ומלוב לא ייצאו לדרך, ואמר שצה"ל נערך לאפשרות שיהיו עליהם שאידים.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים על המשבר עם הטורקים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משבר עם טורקיה - סיקור מיוחד:

בעקבות החרם: הפסדי ענק לתיירות הטורקית

ניסיון ראשון לחדש קשר עם טורקיה

ארדואן: "ישראל - כמו קוריאה הצפונית"

דיווח: טורקיה סגרה המרחב האווירי למטוסים מישראל

טיסת צה"ל לא הורשתה לעבור בשמי טורקיה

סרט טורקי: הרצל משחד את הסולטאן

טורקיה מחרימה את יד ושם

טורקיה: לא צריכים תיירים מישראל

טורקיה מודיעה על הקפאת יחסיה עם ישראל

פואד בן אליעזר: משהו התהפך אצל ארדואן

וושינגטון לאנקרה: אל תנטשי את המערב