נתניהו יבהיר לאובמה: ההקפאה נגמרת בספטמבר

הפגישה בין ראש הממשלה לנשיא האמריקני, הערב בוושינגטון, צפויה להיות ידידותית מתמיד. עם זאת, נתניהו צפוי לומר לאובמה: הקפאת הבניה ביהודה ושומרון תסתיים בספטמבר - הפלסטינים לא עשו דבר. האמריקנים מצידם, רוצים שהביקור יהיה מוצלח: מישל אובמה אפילו הזמינה את שרה נתניהו לפגישה אישית בבית הלבן

בסביבתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארצות הברית ברק אובמה צופים כי הפגישה הצפויה בין השניים הערב בוושינגטון תהיה באווירה ידידותית מזו ששררה בביקורו האחרון של נתניהו בארצות הברית.

בסביבתו של ראש הממשלה מייחסים זאת להגעתו של נתניהו לוושינגטון עם מדיניות חדשה, מקלה יותר,  בעניין הסגר על עזה. עם זאת, נתניהו מתכוון לומר לאובמה בפגישה כי הקפאת הבניה ביהודה ושומרון תסתיים בספטמבר, וכי מדובר בעניין של "אמינות ומנהיגות".

נתניהו צפוי להסביר את החלטתו לסיים את הקפאת הבניה בכך שהיה מדובר בצעד חד-צדדי שבוצע על ידי ישראל, וכי הייתה זו מחווה חד-פעמית, שהפלסטינים לא עשו דבר בתמורה אליה. "הם גם לא ביצעו כל מהלך שיוכיח אם כוונותיהן כנות", מתכוון נתניהו לומר לנשיא האמריקני.

האמריקנים רוצים ביקור מוצלח

נתניהו ידגיש גם בפני אובמה כי אסור לשוב על הטעות ולתמוך בתנאים המוקדמים שדורש אבו מאזן למשא ומתן. בשיחות סגורות אמר ראש הממשלה כי "אובמה יודע לאן אני מוכן להגיע ואיזה הסדר אני מציע".

האמריקנים מצידם, מתכוונים לעשות הכל כדי שיהיה ביקור מוצלח, ולשם כך צפויים נתניהו ואובמה גם לדבר למצלמות בתום פגישתם. זאת ועוד, הזמינה הגברת הראשונה מישל אובמה את רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, לביקור בבית הלבן ולפגישה אישית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק