החום הפחית את מספר הצועדים

"צעדת גלעד" פתחה את יומה השישי, לאחר נאום ראש הממשלה אמש, עם התגייסות חסרת תקדים של הציבור באזור השרון. האלפים הרבים עושים כעת את דרכם לקיבוץ שפיים. בערב יגיעו לקבלת שבת מול בית נתניהו בקיסריה, לשם תגיע גם הזמרת ריטה, ובשבת יישארו בשפיים

משפחת שליט כבר כמעט שבוע בדרכים: לאחר שבילו את הלילה בקיבוץ מעברות בעמק חפר, עושים את דרכם משפחתו של החייל החטוף, פעילים רבים למען שחרורו ועוד אלפים שהצטרפו, מהעיר נתניה לכיוון קיבוץ שפיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על הצעדה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במטה לשחרור שליט הביעו אמש תקווה כי נאומו של ראש הממשלה נתניהו בנושא גלעד שליט יביא אלפים רבים להצטרף לצעדה, שנמצאת היום באזור השרון. בשעות הבוקר צעדו יותר מעשרת אלפים בני אדם, אולם בשעות הצהריים, ירד מספר המשתתפים לכ-3,000 צועדים.

לצועדים יצטרפו בשעות אחר הצהריים גם בר רפאלי, נינט טייב וסלבריטאים נוספים. לאחר ההגעה לקיבוץ שפיים, תמשיך הצעדה לקיסריה, שם תיערך קבלת שבת מול בית ראש הממשלה נתניהו. לקבלת השבת תצטרף, כך נודע לחדשות 2, גם הזמרת ריטה. את הלינה יעשו הצועדים בשפיים, לאחר קבלת השבת.

"אני כמו כל עם ישראל, מקווה שזה יעזור שם למעלה אצל הקודקודים ויפתח להם את הלב", אמרה הבוקר נינט טייב לחדשות 2 באינטרנט. "בכל מחיר גלעד צריך לחזור הביתה. הוא היה צריך לחזור כבר מזמן. הצעדה הזאת זה מאוד חשוב וכמה שיותר אנשים שיצטרפו ויביעו תמיכה במשפחת שליט - יותר טוב".

שמשון ליבמן, ממטה המאבק למען שחרור שליט, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי מספר הצועדים היום הוא הגדול ביותר עד כה. "יש כאן משפחות, מבוגרים, צעירים, זקנים, נכי צה"ל, רוכבי סוסים, חבר'ה שטסים במטוס קל "אולטרה לייט". ערב רב של אנשים. עם ישראל. ולחשוב שמדובר במסע כל כך אותנטי ולא מתלהם".

"הנאום לא עשה דבר מלבד לחזק את האנשים", הוסיף ליבמן על נאום נתניהו אמש. "אם בנימין נתניהו ישכיל להקשיב לקולות הרבים הוא יבין שהוא חייב לקבל החלטה שתהפוך אותו למנהיג גדול ואותנו לעם גדול. השאלה היא לא מה הסיכון בשחרור אסירים, אלא מה הסיכון בהמשך ההפקרה של חייל צה"ל. היום זה גלעד שליט, אבל חייבים להבין שזה ערך בפני עצמו. המסע הזה הוא יותר מסע של כמיהה ממסע של מחאה. משהו עמוק, אמיתי וחזק יותר מכל הזמן דיבורים על ביטחון. השאלה הכי פרקטית היא לא אם נשחרר אסירים, אלא אם הורגים את גלעד".

משפחת שליט אמש: "נתניהו, הקשב לקולות ההמונים"

נועם שליט, אביו של החייל החטוף, הגיב אמש בנאום קצר לדבריו של ראש הממשלה נתניהו, מוקדם יותר אתמול. "אני פונה אליך נתניהו, היה קשוב לקולות ההמונים שצועדים עמנו וקבל מהם את הכוח", אמר שליט. את הנאום העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

"כל מה שמצליח נתניהו זה למחזר את מסיבת העיתונאים של קודמו אהוד אולמרט ולתת לנו רשימה של 4 פעולות שעשה למען בננו, אבל באף אחת לא כלול שחרורו", הוסיף נועם שליט. "תחת זאת בחר רה"מ לצייר לנו תסריטי אימה על מחבלים שמשחררים ורוצחים, כאילו לא השתנה דבר ואין שירותי ביטחון במדינת ישראל".

"עשרות אלפי אזרחים שצועדים איתנו ממשיכים ומצטרפים אלינו בדרך הקשה והמתישה למרות שיודעים את המחיר שנדרש בעבור שחרורו", סיכם שליט.

4 שנים בלי גלעד - סיקור מיוחד:

שליט: "נתניהו, הקשב לקולות העם"

נתניהו: "חושב גם על אלה שעוד יירצחו"

משפחות אסירי חמאס בעד אביבה שליט

חאלד משעל: נחטוף עוד חיילים

אביבה שליט: "הדרך שלנו לירושלים היא הנכונה"

נתניהו: לבי עם גלעד שליט ועם משפחתו

נועם שליט: "קורא למי שאכפת לו מגלעד - שיצטרף"

סקר חדשות 2: 74% בעד מהלכי משפחת שליט

חמאס: "גלעד שליט לא נמצא בכלא"

שטייניץ: לא נשחרר את שליט בגלל צעדה

ישראל מציינת 4 שנים לחטיפת שליט  

מיוחד: הצעדה למען גלעד מהאוויר