ארדואן ממשיך להשתלח בישראל: "להתייחס אליה כמו לקוריאה הצפונית"

ראש ממשלת טורקיה יורה ללא הפסקה: אחרי שהודיע הבוקר כי חילק את דוחות נתיחת הגופות של הרוגי משט "המרמרה" למנהיגי העולם, מתייחס ארדואן גם לנושא הגרעין הישראלי: "יש לה פצצת אטום ולא מטילים עליה סנקציות", הוא אומר

ממשיך לתקוף את ישראל: ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, מאשים את הקהילה הבינלאומית ב"עיוורון" למאגר פצצות האטום של ישראל, שעה שההתמקדות, לדבריו, הינה אך ורק במאמציה של אירן להגיע ליכולת גרעינית.

"לישראל יש פצצות אטום, היא ממאנת לחתום על אמנת הגרעין הבינלאומית - אבל אף אחד לא מטיל עליה סנקציות", אמר ארדואן בראיונות לתקשורת הטורקית. "איך אתם מסבירים את זה? ובכן, כנראה שהעולם אינו מקום הוגן. יש להתייחס לישראל ולגנות אותה כפי שמגנים את קוריאה הצפונית".

עם זאת, אמר ראש ממשלת טורקיה כי יסכים לחדש את התיווך בין ישראל לבין סוריה, אם שני הצדדים יראו נכונות לכך. "סוריה הייתה מוכנה להמשיך בשיחות, אבל הבעיה היא הממשלה בישראל, שאינה מיישרת קו עם החוק הבינלאומי", אמר ארדואן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על המשבר עם טורקיה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מנצל את במת ה-G-20 

מוקדם יותר סיפר ארדואן כי העביר בכינוס המדינות המתועשות, ה-G-20 למנהיגי העולם עותקים מנתיחות הרוגי המשט. עותקים מהנתיחות לאחר המוות והממצאים הרפואיים הועברו אישית על ידי ארדואן לידי ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון; ראש ממשלת גרמניה, אנג'לה מרקל; ראש ממשלת איטליה, סילביו ברלוסקוני; ראש ממשלת רוסיה, דימיטרי מדוודב; וראש ממשלת ספרד, ג'וזה לואיס זאפרטו.

ארדואן מפקפק בתמיכה האמריקנית באנקרה בעיקר לאחר התגברות המתיחות המדינית עם ישראל, וכן על רקע המחלוקות על הנושא האירני. ראש ממשלת טורקיה, שהיה בתחילת השבוע בקנדה במסגרת פסגת ה-G20, נפגש עם נשיא ארה"ב ברק אובמה כדי לדון במעורבות ארה"ב במספר עניינים מדיניים-פוליטיים. בין שאר הנושאים שעלו על שולחן הדיונים, היא ההתחמשות הגרעינית של אירן, והיחסים בין ישראל לטורקיה במיוחד לאחר פרשת המשט לעזה.

"טורקיה מצפה מישראל להתנצל ולשלם עבור הנזקים שנגרמו מתקיפת המשט", אמר ארדואן לאובמה.

העיתון הטורקי הורייט דיווח היום כי ההשקפות השונות של טורקיה וארה"ב לגבי נושא הגרעין האיראני נדונו בפגישה. לפי הדיווח, ארדואן מתלונן על חוסר תמיכה של ארה"ב, שהתגבר על רקע פרשת המשט והתמיכה האמריקנית בישראל בנושא זה. ארדואן טוען גם כי ארה"ב לא תומכת במאבק הטורקי בכורדים ובקבוצות הגרילה שם (PKK).

עיתון טורקי נוסף, "רדיקל", דיווח כי אובמה אף יצא בביקורת נגד ארדואן על התמיכה הטורקית בהתחמשות הגרעינית האיראנית, בטענה כי זה לא תואם את "החברות" בין המדינות. מספר אמצעי תקשורת בטורקיה אף מדווחים כי הממשלה הטורקית אף מחזקת את הקשרים עם אירן ומוציאה אותה מרשימת הגורמים המאיימים על טורקיה. 

משבר דיפלומטי עם טורקיה: סיקור מיוחד

סרט טורקי: הרצל משחד את הסולאטן

כלת פרס נובל: יש לחקור את אירועי המשט

טורקיה מחרימה את יד ושם

טורקיה מאיימת בסנקציות על ישראל

טורקיה: לא צריכים תיירים מישראל

טורקיה מודיעה על הקפאת יחסיה עם ישראל

פואד בן אליעזר: משהו התהפך אצל ארדואן

וושינגטון לאנקרה: אל תנטשי את המערב