משעל: גלעד לא היחיד, נחטוף עוד חיילים

יו"ר הלשכה המדינית של חמאס תוקף מדמשק ביומה השני של הצעדה למען שחרור גלעד שליט. "אנחנו נחטוף עוד חיילים וביניהם גם קצינים", אמר והוסיף מסר למתווך הגרמני במו"מ לשחרור החייל החטוף: "אם תגיע שוב עם דרישות נתניהו - אין לך למה לבוא"

חאלד משעל, יו"ר הלשכה המדינית של חמאס, חוזר ומאיים ביומה השני של "צעדת גלעד", על ישראל: "גלעד שליט לא יהיה היחיד, אנחנו נחטוף עוד חיילים וביניהם גם קצינים".

בנאום בדמשק, סוריה, אמר משעל כי "ישראל היא האחראית לכישלון במשא ומתן". הוא יצא גם בפנייה למתווך הגרמני במו"מ לשחרור גלעד שליט: "אם אתה בא שוב עם הדרישות של נתניהו לשולחן המשא ומתן - אל תבוא, תישאר שם".

רוצים לקבל את כל החדשות על ארגון החמאס? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משעל הוסיף, "אנו לא נתגמש בדרישות שלנו. ככל שהזמן יעבור, כך גם הדרישות שלנו יעלו. ישראל היא הפראיירית של ארצות הברית, שרוצה לחזק את מעמדו של אבו מאזן ולכן היא האשמה האמיתית בכך שהעסקה לא יוצאת לדרך". יו"ר הלשכה המדינית של החמאס הוסיף גם מסר לרה"מ הישראלי: "לא נחזור שוב ושוב על הבקשות שלנו, אתם מכירים את הרשימה ואנחנו לא נשנה אותה".

יומה השני של "צעדת גלעד" יצא לדרך

היום פתחה משפחת שליט, ולצידה אלפי צועדים, את יומה השני של צעדת המחאה הקוראת לשחרורו של גלעד משבי חמאס. הפעם מצטרפים לצעדה גם שלושה שרים, וזאת למורת רוחו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. השרים שיצטרפו, ככל הנראה, הם מיכאל איתן, אלי ישי ויעקב מרגי.

הצעדה יצאה מקיבוץ לוחמי הגטאות לכיוון עכו, שם נערך טקס קצר. משם ייצאו הצועדים לקרית ביאליק וימשיכו לכיוון הקריון, שם יבצעו הפסקה נוספת. בסופו של יום, צפויים הצועדים להגיע עד לקרית מוצקין.

מארגני הצעדה מעריכים כי למרות שעד עכשיו זכתה המחאה להצלחה ניכרת, עם כ-10,000 צועדים, צפוי המספר הזה עוד לגדול ככל שיתקרבו למרכזי אוכלוסיה גדולים, דבר שיאפשר ליותר אנשים להצטרף ולהביע הזדהות. בינתיים, המארגנים לא חוששים לסכם את הצעדה בהצלחה גדולה, בפעם הראשונה מזה ארבע שנים.

"הדרך שלנו לירושלים היא הדרך הנכונה"

"היה קצת ארוך, אבל מאוד מחמם את הלב" - כך סיכמה אמש אביבה שליט, אמו של החייל החטוף, את יומה הראשון של צעדת המחאה הקוראת לשחרור גלעד שליט. "לא חשבנו שנלך עם שובל של עשרת אלפים אזרחים שתומכים בנו וזה מאוד מחזק אותנו ורק מדגיש את העניין שהדרך שלנו כרגע לירושלים היא הדרך הנכונה", אמרה שליט.

זה נוגד את האופי שלי ושל המשפחה", סיפרה אביבה, "אבל יש לנו מטרה להחזיר את גלעד הביתה ואין שום בעיה כרגע מהבחינה הזאת. אנחנו מוכנים לעשות הכול. על דברי השר יובל שטייניץ, שאמר כי "הרחוב לא יכתיב לממשלה", אמרה כי "היום עשרת אלפים אנשים הראו לכולם שהרחוב מכתיב את הנקודה הזאת, שכולם רוצים שגלעד יחזור הביתה ושהעסקה תתבצע כמה שיותר מהר".

4 שנים בלי גלעד - סיקור מיוחד:

אביבה שליט: "הדרך שלנו לירושלים היא הנכונה"

נתניהו: לבי עם גלעד שליט ועם משפחתו

נועם שליט: "קורא למי שאכפת לו מגלעד - שיצטרף"

סקר חדשות 2: 74% בעד מהלכי משפחת שליט

חמאס: "גלעד שליט לא נמצא בכלא"

שטייניץ: לא נשחרר את שליט בגלל צעדה

ישראל מציינת 4 שנים לחטיפת שליט  

מיוחד: הצעדה למען גלעד מהאוויר 

אורות הקולוסיאום וחומות י-ם כבו למען גלעד

חוסר המידע על מיקומו של שליט: כישלון צה"לי או תחכום של חמאס?

חמאס מציין 4 שנים לחטיפת שליט בסרטון חדש