היום בצעדת שליט: שרים יביעו תמיכה

למרות שנתניהו דרש משריו שלא לתמוך בצעדת המחאה של משפחת שליט, החליטו שלושה שרים להצטרף בכל זאת לצועדים. אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון, יצטרפו היום השרים איתן, ישי ומרגי לצועדים. הצעדה יצאה ליומה השני

היום פתחה משפחת שליט, ולצידה אלפי צועדים, את יומה השני של צעדת המחאה הקוראת לשחרורו של גלעד משבי חמאס. הפעם צפויים להצטרף לצעדה גם שלושה שרים, וזאת למורת רוחו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. השרים שיצטרפו, ככל הנראה, הם מיכאל איתן, אלי ישי ויעקב מרגי.

היום צפויה לצאת הצעדה מקיבוץ לוחמי הגטאות לכיוון עכו, שם ייערך טקס קצר. משם ייצאו הצועדים לקרית ביאליק וימשיכו לכיוון הקריון, שם יבצעו הפסקה נוספת. בסופו של יום, צפויים הצועדים להגיע עד לקרית מוצקין.

מארגני הצעדה מעריכים כי למרות שעד עכשיו זכתה המחאה להצלחה ניכרת, עם כ-10,000 צועדים, צפוי המספר הזה עוד לגדול ככל שיתקרבו למרכזי אוכלוסיה גדולים, דבר שיאפשר ליותר אנשים להצטרף ולהביע הזדהות. בינתיים, המארגנים לא חוששים לסכם את הצעדה בהצלחה גדולה, בפעם הראשונה מזה ארבע שנים.

"בכל נושא יש אצלנו ויכוחים בעד ונגד. בנושא אחד כולנו מאוחדים והוא ברצון לראות חזרה בבית את גלעד שליט", אמר אתמול מיכאל איתן. "בעיני, הצעדה באה לבטא את הרגש האנושי והלאומי אשר קיים אצל כל אחד מאיתנו. בעוד שהממשלה צריכה להפעיל את הראש, צריך גם לפעול עם הלב ולצאת להזדהות עם החייל, המשפחה וערכי הסולידריות שעליהם אנו מקיימים את החברה הישראלית".

הדרך שלנו לירושלים היא הדרך הנכונה

"היה קצת ארוך, אבל מאוד מחמם את הלב" - כך סיכמה אתמול בערב אביבה שליט, אמו של החייל החטוף, את יומה הראשון של צעדת המחאה הקוראת לשחרור גלעד שליט. הצעדה יצאה ממצפה הילה וצפויה להסתיים בבית ראש הממשלה בירושלים.

"לא חשבנו שנלך עם שובל של עשרת אלפים אזרחים שתומכים בנו וזה מאוד מחזק אותנו ורק מדגיש את העניין שהדרך שלנו כרגע לירושלים היא הדרך הנכונה", אמרה שליט.

"זה נוגד את האופי שלי ושל המשפחה", סיפרה אביבה, "אבל יש לנו מטרה להחזיר את גלעד הביתה ואין שום בעיה כרגע מהבחינה הזאת. אנחנו מוכנים לעשות הכול. על דברי השר יובל שטייניץ, שאמר כי "הרחוב לא יכתיב לממשלה", אמרה כי "היום עשרת אלפים אנשים הראו לכולם שהרחוב מכתיב את הנקודה הזאת, שכולם רוצים שגלעד יחזור הביתה ושהעסקה תתבצע כמה שיותר מהר".

אמו של גלעד, שנמצא בשבי חמאס כבר ארבע שנים, הוסיפה: "אנחנו, המשפחה, הראשונים שרוצים שהעסקה תתנהל במחיר הרבה יותר נמוך, שכמה שפחות מחבלים ישוחררו. אבל אם אין חלופה אחרת ואחרי ארבע שנים לא הצליחו לבצע את העסקה, הגיע הזמן. עברו שנה ושלושה חודשים והתקדמנו במעט, אבל העסקה לא בוצעה. נתנו לראש הממשלה נתניהו את כל המרחב. אנחנו לא מוכנים לתת לשנה חמישית ושישית למסמס את כל העניין הזה".

4 שנים בלי גלעד - סיקור מיוחד:

אביבה שליט: "הדרך שלנו לירושלים היא הנכונה"

נתניהו: לבי עם גלעד שליט ועם משפחתו

נועם שליט: "קורא למי שאכפת לו מגלעד - שיצטרף"

סקר חדשות 2: 74% בעד מהלכי משפחת שליט

חמאס: "גלעד שליט לא נמצא בכלא"

שטייניץ: לא נשחרר את שליט בגלל צעדה

ישראל מציינת 4 שנים לחטיפת שליט  

מיוחד: הצעדה למען גלעד מהאוויר 

אורות הקולוסיאום וחומות י-ם כבו למען גלעד

חוסר המידע על מיקומו של שליט: כישלון צה"לי או תחכום של חמאס?

חמאס מציין 4 שנים לחטיפת שליט בסרטון חדש