צ'אווז: ישראל - מתנקש של ארה"ב

נשיא ונצואלה ממשיך לתקוף בחריפות את ישראל, הפעם - לצד נשיא סוריה אסד, שמבקר כעת במדינה. "יום יבוא והשטח (רמת הגולן) ישוב לידיים סוריות", אמר צ'אווז. "יום יבוא ומדינת רוצחי העם ישראל תגיע למקום הראוי לה"

צ'אווז ואסד, היום (AP)

נשיא וונצואלה הוגו צ'אווז ממשיך בקו התקיף שלו נגד ישראל, ומתאר אותה היום כמדינה שנוקטת ברצח עם ומתנהגת "כמו מתנקש עבור ארצות הברית". צ'אווז הוסיף שיום יבוא ואומות המזרח התיכון ישימו את ישראל "במקום הראוי לה".

צ'אווז המגדיר עצמו כסוציאליסט הפנה ביקורת זועמת נגד ישראל וארה"ב. ב-2009 הוא קטע את קשרי ונצואלה עם ישראל בגלל מה שהוא תיאר כ"שואה" שישראל הפעילה נגד הפלסטינים ברצועת עזה.

"היא (ישראל) הפכה להיות הרוצח השכיר של ארצות הברית, איש לא יכול להטיל בכך ספק, זה איום שמופנה כלפי כולנו", אמר הנשיא במהלך ביקורו של נשיא סוריה אסד בקראקאס, בירת ונצואלה.

צ'אווז הוסיף שהוא תומך במאבק לא מזוין למען השבת הגולן לידיה של סוריה. "יום יבוא והשטח ישוב לידיים סוריות. ברור שאנחנו רוצים שזה יעשה בדרכי שלום, איש לא רוצה עוד מלחמה. יום יבוא ומדינת רוצחי העם ישראל תגיע למקום הראוי לה, בואו נקווה שיום יבוא ותקום שם דמוקרטיה אמיתית שנוכל לחלוק עימה את הדרך".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק