חמאס: נתניהו זורה חול בעיניים

אלפי ישראלים סיימו היום את היום הראשון בצעדה למען גלעד שליט, ובינתיים ברצועת עזה ממשיכים לתקוף. האחראי על תיק שליט בחמאס מאשים את נתניהו בכישלון המגעים ומכנה את התנהלותו "אחיזת עיניים"

הבוקר יצאה ממצפה הילה הצעדה למען שחרורו של גלעד שליט ולפני זמן קצר שב ומבהיר הממונה על תיק שליט בחמאס שהארגון לא יגמיש את התנאים שהציב לשחרור שליט ושניסיונו של ראש הממשלה נתניהו להאשים את חמאס בכישלון המגעים - הוא זריית חול בעיניים.

"כמה מהמתווכים עדיין ממשיכים בניסיונות, אך אין חדש", אמר אוסמה אל מזיני. "חמאס דבקה בדרישותיה. נתניהו הוא שהכשיל את המגעים וכאשר הוא מאשים אחרים - זו אחיזת עיניים".

הצעדה למען שליט הועברה היום בשידור חי ומיוחד בערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט.

רוצים לדעת מתי הצעדה תעבור ליד ביתכם? - הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נועם שליט: "מפקדיו של גלעד - לא עונים"

ראש הממשלה חיזק הבוקר את משפחת שליט ואת הצועדים. "לבי ולבנו עם גלעד שליט ועם משפחתו", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה וקרא לעולם להגביר את המאמצים לשחרור שליט. נתניהו אף צלצל הבוקר לשליט והזמין אותו להגיע לפגישה בלשכתו בירושלים.

לפני היציאה למסע נשא דברים נועם שליט, אביו של גלעד, בפני הצועדים הרבים. "בפרפראזה על דברי המשורר, פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש שהעם איתו - ומתחיל ללכת", אמר שליט, "בהבדל אחד קטן - זה לא פתאום. חיכינו 4 שנים ארוכות, גלעד חיכה 4 שנים ארוכות והוא עדיין מחכה למפקדיו, לאלו ששלחו אותו, לראש הממשלה, לשר הביטחון - אבל הם לא עונים".

"במקום זאת, הוא שומע - בעצם אנחנו שומעים כי אני לא בטוח שהוא יכול לשמוע - תירוצים למכביר, על קווים אדומים, על מחירים, על כושר הרתעה, על כישלונות מודיעיניים. אבל היחיד שמשלם את המחיר על כל אלה - הוא גלעד עצמו. אף אחד לא מתנדב לשלם איתו את המחיר", הוסיף שליט. "הוא משלם בזכויות האדם הכי בסיסיות שלו, אפילו לחיות מחמד יש תנאי כליאה טובים יותר".

לדברי אביו של החייל החטוף, "הדיון על חייו של חייל צה"ל הפך לצערי מדיון על ערכים ואתוס, לסחר מכר של מכולת. לכן אנחנו אומרים היום: לא נחכה יותר, לא נמתין יותר. אנו משפחתו של גלעד, חבריו והפעילים הנאמנים, ועשרות אלפי התומכים בכל רחבי הארץ, יוצאים למסע גדול לעבר ביתו של ראש הממשלה נתניהו, מסע שיביא עוד ועוד תומכים כדי שבממשלת ישראל יבינו שצריך לסיים את הסאגה הזו".

הצעדה יצאה לדרך מבית משפחת שליט במצפה הילה ותגיע בצהריים לקיבוץ כברי. עד הערב יגיעו הצועדים לנהריה וילונו בכפר מסריק. ביום שני יעברו הצועדים בעכו ובקריות, ויסיימו את הלילה בקרית מוצקין . ביום השלישי של הצעדה יגיעו ליגור וביום רביעי יעברו את זכרון יעקב. אחד הצועדים הסביר לחדשות 2 את החלטתו לעזוב הכל ולהגיע לצעדה: "נעשה הכל כדי שגלעד לא יהפוך לגל-עֵד".

ביום חמישי יילכו הצועדים לכיוון חדרה ובשישי יעברו את נתניה עד שיעשו את השבת מול ביתו של ראש הממשלה בקיסריה ובמוצאי שבת יגיעו לרעננה. ביומו הראשון של השבוע השני לצעידה, יעברו בהרצליה. ביום התשיעי יגיעו לתל אביב וביום העשירי יגיעו לגבעת ברנר.

ביום רביעי 7 ביולי יגיעו ללטרון ולשער הגיא וביום חמישי, ה-8 ביולי, הם צפויים להגיע לאוהל המחאה מול בית ראש הממשלה, שם הם מתכוונים לשהות - עד שגלעד שליט ישוחרר.

ברק: "לא בכל מחיר"

בסוף השבוע התייחס למאמצים לשחרורו של שליט גם שר הביטחון אהוד ברק במהלך ביקורו בוושינגטון. "חיוני להביא אותו, ולא בכל מחיר - אבל להביא אותו", אמר ברק בראיון לשליחנו בארה"ב אהרון ברנע.

"עד עכשיו לא הצלחנו להביא אותו וזו נשארת חובה מרכזית שלנו", הוסיף שר הביטחון. "אני חושב ששתי ממשלות עסקו בנושא ואני מצר שלא הצלחנו עד היום". ברק הדגיש כי בממשלה ימשיכו לעסוק בשחרור שליט ביום ובלילה, וכל זאת עד אשר ישוב גלעד להוריו.

4 שנים בלי גלעד - סיקור מיוחד:

נתניהו: לבי עם גלעד שליט ועם משפחתו

נועם שליט: "קורא למי שאכפת לו מגלעד - שיצטרף"

סקר חדשות 2: 74% בעד מהלכי משפחת שליט

חמאס: "גלעד שליט לא נמצא בכלא"

שטייניץ: לא נשחרר את שליט בגלל צעדה

ישראל מציינת 4 שנים לחטיפת שליט  

מיוחד: הצעדה למען גלעד מהאוויר 

אורות הקולוסיאום וחומות י-ם כבו למען גלעד

חוסר המידע על מיקומו של שליט: כישלון צה"לי או תחכום של חמאס?

חמאס מציין 4 שנים לחטיפת שליט בסרטון חדש


בהכנת הידיעה השתתפו יוסי מזרחי, פוראת נסאר ועזרי עמרם