ארה"ב לחמאס: לשחרר את גלעד שליט מיד

קריאה נוספת מוושינגטון לעזה - במלאת 4 שנים לחטיפתו של החייל. "החזקתו של שליט בשבי מפרה את החוקים הבינלאומיים", נכתב בהחלטה רשמית שאימץ הלילה בית הנבחרים. הסנאט צפוי לאמץ החלטה דומה היום. נועם שליט לנתניהו: "גורל בני בידיך"

יום השנה הרביעי לנפילתו של החייל החטוף גלעד שליט נידון גם בוושינגטון: בית הנבחרים האמריקני אימץ הלילה החלטה הקוראת לארגון החמאס לשחרר באופן מיידי את שליט, והסנאט צפוי לאמץ את אותה החלטה בדיוניו היום.

"אנו תומכים בביטחונם ורווחתם של החיילים ומשפחותיהם בישראל", נכתב בהודעה הרשמית של בית הנבחרים. עם זאת, להחלטה זו אין כל יכולת ממשית בפועל לביצוע מהלכים מול ארגון החמאס.

בית הנבחרים טען כי שליט מוחזק בשבי בניגוד לכל העקרונו וההסכמים ההומניטריים והוא אינו מקבל טיפול רפואי. עוד נטען כי מדובר בהפרה של החוק הבינלאומי, וכי שליט אינו יכול ליצור קשר עם משפחתו.

נשלמו ההכנות לצעדת הענק מחר

בתוך כך פרסמו אמש הוריו של החייל החטוף, אביבה ונועם שליט, שתי קלטות וידאו ובהן הם פונים לראש הממשלה בנימין נתניהו בקריאה נרגשת לשחרר את בנם. "חייו של גלעד בידיים שלך", אמר שליט. "לא נותר עוד זמן. החזר את גלעד לביתו עכשיו - לפני שיהיה מאוחר מדי".

"גלעד הוא גם שבוי שלך", הוסיף שליט בפנייתו לנתניהו. "די לדיבורים. זה הזמן להכרעות. שלם את המחיר הנדרש והשב את גלעד לביתו".

בבית משפחת שליט במצפה הילה וכן במטה המאבק נשלמות ההכנות לקראת צעדת הענק שצפוייה לצאת מחר לכיוון מעון ראש הממשלה. כרזות נתלו בכל רחבי היישוב, עלונים, סרטים ובלונים חולקו ולמעשה הכל מוכן לקראת יציאתה לדרך של הצעדה. אמש כבר צעדו מאות בני אדם באזור הצפון לאות הזדהות עם גלעד, וכן נערכו מספר אירועים ברחבי הארץ לציון יום השנה הרביעי לנפילתו בשבי.

ברק: להשיב את גלעד -אך לא בכל מחיר 

ובזמן שבישראל מציינים את יום השנה הרביעי לחטיפתו של גלעד שליט, התייחס אתמול שר הביטחון אהוד ברק למאמצים להביא לשחרורו של החייל החטוף. גם ביום הכואב, מדגיש ברק כי יש להמשיך לנהל את המשא ומתן בצורה שקולה. "חיוני להביא אותו, ולא בכל מחיר - אבל להביא אותו", הוא אמר בראיון במהלך ביקורו בוושינגטון.

"עד עכשיו לא הצלחנו להביא אותו וזו נשארת חובה מרכזית שלנו", הוסיף שר הביטחון. "אני חושב ששתי ממשלות עסקו בנושא ואני מצר שלא הצלחנו עד היום". ברק הדגיש כי בממשלה ימשיכו לעסוק בשחרור שליט ביום ובלילה, וכל זאת עד אשר ישוב גלעד להוריו.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

4 שנים בלי גלעד - סיקור מיוחד:

ישראל מציינת 4 שנים לחטיפת שליט  

מיוחד: הצעדה למען גלעד מהאוויר 

אורות הקולוסיאום וחומות י-ם כבו למען גלעד

חוסר המידע על מיקומו של שליט: כישלון צה"לי או תחכום של חמאס?

חמאס מציין 4 שנים לחטיפת שליט בסרטון חדש