רומא: עימות בין מפגיני שליט למפגינים פרו-פלסטינים

ממול ההפגנה לשחרורו של החייל החטוף נערכה הפגנה של צעירים פרו-פלסטינים. ויכוח שפרץ בין שתי קבוצות המפגינים הדרדר עד מהרה לעימות פיזי, בסיומו נפצעה צעירה אחת. בשלב זה לא ידוע אם מדובר בצעירה ישראלית

התנגשות גם ביום הכואב: מהומה פרצה היום באזור הקולוסאום ברומא, בין קבוצת ישראלים שהפגינה למען שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט לבין מפגינים פרו-פלסטינים מהתנועה "Free Gaza". על פי דיווח של סוכנויות הידיעות, צעירה אחת נפצעה קל במהומה ופונתה לבית החולים, ובשלב זה לא ידוע אם מדובר בצעירה ישראלית.

לכל אורך ההפגנה הישראלית - הפגינו ממול הצעירים הפרו-פלסטינים. המהומה פרצה בעקבות ויכוח שהידרדר עד מהרה לחילופי מהלומות. כוחות הביטחון שהתערבו במהומה, הפרידו בין הצדדים.

כבר אתמול התאספו מאות בני אדם בקולוסיאום ברומא, לרגל החשכתו לאות הזדהות עם גלעד שליט. ביו של גלעד, נועם, שהגיע גם הוא לעצרת, אמר כי הוא מקווה שהתגייסות ותמיכת ההמונים בשליט תגיע גם לגלעד, שיושב בשבי בעזה כבר ארבע שנים. לנועם שליט התלווה במהלך העצרת ראש הקהילה היהודית ברומא ריקרדו פצ'יפיסי, שציין כי שליט נחטף בתוך שטח מדינת ישראל, והוסיף "לא הייתה כל הצדקה לחטוף את גלעד".

"חמאס מפר את אמנת ז'נבה"

בנוסף, ממשיכים ארגוני זכויות אדם באיטליה לדרוש מהחמאס את התנאים המגיעים לכל שבוי: קשר רציף עם בני משפחתו באמצעות מכתבים וביקורים של אנשי הצלב האדום. "זו המחויבות של חמאס על פי אמנת ז'נבה", הוסיפו הפעילים והבטיחו, "נמשיך לפעול למען גלעד עד שישוחרר".

מלבד רומא, ציינו את יום החטיפה במקומות נוספים בעולם: במילאנו שבצפון איטליה השתתפו מאות בני אדם בעצרת מיוחדת למען שחרורו של שליט. בבתחילת הערב נערך בניו-יורק משט מיוחד שאירגנה ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים בארצות הברית. הספינות יצאו ממזח 40 אשר ממוקם בצד המערבי של מנהטן ןבמהלכו תימסר לנציג בכיר של ארגון הצלב האדום חבילה עם ציוד הומניטרי כדי שתועבר בהקדם לגלעד שליט. הציוד כולל מזון, ספרים, ביגוד, גרביים ומשקפיים.

גם בירושלים הצטרפו למפגן הזיכרון לנפילתו של שליט בשבי. ראש העיר ניר ברקת הורה להחשיך את חומות העיר העתיקה לציון ארבע שנים לחטיפתו של גלעד. בזמן שהאורות כבו, הוקרן שעון העצר ובו מניין הדקות מאז החטיפה.

בראשון: צעדה להשבתו של גלעד

במקביל נשלמות במצפה הילה, היישוב בו התגורר גלעד שליט, ההכנות לקראת הצעדה שתצא ביום ראשון הקרוב במטרה להגביר את הלחץ לשחרורו. ביום ראשון, 27 ביוני תצא משפחת שליט עם עוד אלפי תומכים לצעדה ברחבי הארץ תחת הכותרת "נחזור הביתה רק עם גלעד".

הצעדה תצא מבית משפחת שליט במצפה הילה בשעה 8:00 בבוקר ותגיע בצהריים לקיבוץ כברי. עד הערב יגיעו הצועדים לנהריה וילונו בכפר מסריק. ביום שני יעברו הצועדים בעכו ובקריות, ויסיימו את הלילה בקרית מוצקין .ביום השלישי של הצעדה יגיעו ליגור וביום רביעי יעברו את זכרון יעקב.

ביום חמישי יילכו הצועדים לכיוון חדרה ובשישי יעברו את נתניה עד שיעשו את השבת מול ביתו של ראש הממשלה בקיסריה. במוצאי שבת יגיעו לרעננה שם ייערך אירוע ברחבת בית הנוער. ביומו הראשון של השבוע השני לצעידה, יעברו בהרצליה. ביום התשיעי יגיעו לתל אביב וביום העשירי יגיעו לגבעת ברנר.

ביום רביעי, ה-7 ביולי יגיעו ללטרון ולשער הגיא וביום חמישי הם צפויים להגיע לאוהל המחאה מול בית ראש הממשלה, שם הם מתכוונים לשהות עד שגלעד שליט ישוחרר.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

4 שנים בלי גלעד - סיקור מיוחד:

ברק: להביא את שליט - אך לא בכל מחיר

ישראל מציינת 4 שנים לחטיפת שליט  

מיוחד: הצעדה למען גלעד מהאוויר 

אורות הקולוסיאום וחומות י-ם כבו למען גלעד

חוסר המידע על מיקומו של שליט: כישלון צה"לי או תחכום של חמאס?

חמאס מציין 4 שנים לחטיפת שליט בסרטון חדש