ברק: להביא את שליט - אך לא בכל מחיר

ביום השנה הרביעי לחטיפתו של גלעד, מתייחס שר הביטחון אהוד ברק להמשך המאמצים לשחרורו. "חיוני להביא אותו, ולא בכל מחיר", הוא אומר בראיון מוושינגטון. "זו הייתה ונשארה חובה מרכזית של ממשלת ישראל"

בזמן שבישראל מציינים את יום השנה הרביעי לחטיפתו של גלעד שליט, מתייחס היום שר הביטחון אהוד ברק למאמצים להביא לשחרורו של החייל החטוף. גם ביום הכואב, מדגיש ברק כי יש להמשיך לנהל את המשא ומתן בצורה שקולה. "חיוני להביא אותו, ולא בכל מחיר - אבל להביא אותו", הוא אומר בראיון בלעדי במהלך ביקורו בוושינגטון.

"עד עכשיו לא הצלחנו להביא אותו וזו נשארת חובה מרכזית שלנו", מוסיף שר הביטחון. "אני חושב ששתי ממשלות עסקו בנושא ואני מצר שלא הצלחנו עד היום". ברק הדגיש כי בממשלה ימשיכו לעסוק בשחרור שליט ביום ובלילה, וכל זאת עד אשר ישוב גלעד להוריו.

נושא שליט עלה גם במהלך הדיונים בוושינגטון

שר הביטחון נפגש הלילה בוושינגטון עם סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, היועץ לביטחון לאומי ג'יימס ג'ונס וראש הסגל בבית הלבן רם עמנואל. ברק דן עימם בתהליך השלום עם הפלסטינים ובאפשרות למעבר לשיחות ישירות ולא עקיפות. גם נושא שליט עלה לדיון בשיחה של השלושה.

"ארה"ב היא ידידת אמת של ישראל והיא מתמודדת עם שורה ארוכה של אתגרים ברחבי העולם", אמר ברק. "ישראל חייבת להניח יוזמת שלום אסרטיבית ונועזת עם הפלסטינים ולקיים ת הליך שלום אמיתי עד להשגת הסדר עימם". שר הביטחון הוסיף כי ישראל חזקה ומרתיעה וכי מעמדה זו חייבים לחתור לשלום עם הפלסטינים.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

4 שנים בלי גלעד - סיקור מיוחד:

ישראל מציינת 4 שנים לחטיפת שליט  

מיוחד: הצעדה למען גלעד מהאוויר 

אורות הקולוסיאום וחומות י-ם כבו למען גלעד

חוסר המידע על מיקומו של שליט: כישלון צה"לי או תחכום של חמאס?

חמאס מציין 4 שנים לחטיפת שליט בסרטון חדש