משט מחאה למען שליט יפליג בניו יורק

לציון יום השנה הרביעי לנפילתו של גלעד שליט בשבי ייצאו היום פעילים יהודים בניו יורק למשט מחאה בקריאה לשחרורו של החייל החטוף. המשט, שייערך בראשותה של שגרירת ישראל לאו"ם גבריאלה שלו, יחלוף ליד מטה האו"ם ופסל החירות. בסיומו צפויים המארגנים להעביר חבילת סיוע עבור גלעד שתמסר לצלב האדום

משט מחאה - הפעם בארה"ב. הפגנה למען שחרור שליט (חדשות 2)

אחרי טורקיה, אירלנד, אירן ולבנון - עכשיו גם ישראל רוצה לארגן משט מחאה, אבל לא לעזה, אלא לניו יורק. היום צפוי לצאת משט מחאה ישראלי לציון ארבע שנים לנפילתו של גלעד שליט בשבי החמאס, כשבראשו יעמדו שגרירת ישראל לאו"ם פרופ' גבריאלה שלו והקונסול הכללי של ישראל בניו יורק אסף שריב.

מארגני המשט מכנים אותו "משט השלום האמיתי" והוא צפוי לצאת לדרכו ממזח 40 בצד המערבי של מנהטן, לחלוף לצד פסל החירות וליד מטה האו"ם בעיר ואף להעביר חבילה עם ציוד הומניטרי למען גלעד שליט שתמסר לנציגי הצלב האדום.

הפעילים שיהיו על הסיפון יבקשו לעורר את מודעות העולם לכך ששליט נמצא בשבי החמאס כבר ארבע שנים, ללא זכויות בסיסיות וכאשר משפחתו וישראל לא יודעים מה מצבו הרפואי והנפשי. למשט תלווה גם קריאה לשחרורו המידי והשבתו לישראל של החייל החטוף.

"במשך יותר מארבע שנים מנעה תנועת הטרור חמאס מגלעד שליט את כל רוב הזכויות הבסיסיות שלו, ואף לא אפשרה לנציגי ארגונים בינלאומיים לבקרו. זה לא חוקי ולא מוסרי", אמרה השגרירה שלו. "זה מביש שאנשים שטוענים פעמים רבות כי הם פועלים למען זכויות אדם משתתקים לנוכח חוסר הצדק הזה", הוסיפה שלו.

בקרב המארגנים מבטיחים שהמשט ייצא לדרכו לא משנה מה יהיה מזג האוויר והוא יכלול יותר מספינה אחת. "גלעד שליט בשבי ארבע שנים יותר מדי", אמר שריב. "הוא מוחזק כאסיר באופן בלתי חוקי", הוסיף. המשט מאורגן על ידי "ועידת הנשיאים", הגוף המתאם בין 51 ארגונים יהודיים בעולם.