בן אליעזר: משהו התהפך אצל ארדואן

שר התמ"ת בנימין (פואד) בן אליעזר טוען שהפעולה הישראלית נגד המשט הטורקי הייתה יכולה להסתיים בקלות עם 190 הרוגים. לגבי ההחלטות שקדמו לפעולת השייטת אמר בן אליעזר כי אם היה דיון בקבינט, "פני הפרשה היו נראים אחרת"

כמעט היו 190 הרוגים על המשט, בן אליעזר (ארכיון) (חדשות 2)

שר אחד נגד הקבינט: השר בנימין בן אליעזר הביע היום חוסר שביעות רצון ממקבלי ההחלטות על פעולת חיילי השייטת נגד המשט הטורקי שהסתיים במותם של תשעה פעילים הרוגים. לדבריו היה גבול דק בין 190 הרוגים לבין מספר ההרוגים האמיתי.

שר התעשייה המסחר והתעסוקה מתח ביקורת חריפה על הגורמים שהיו אמורים לדווח לקבינט הביטחוני על הפעולה המתוכננת. "היו שגיאות, גם קריטיות, הפעולה לא הוצגה לקבינט הביטחוני, שלא שאל את השאלות הנדרשות", אמר בן אליעזר באירוע "שבתרבות" שהתקיים הבוקר בבת ים. לדבריו, אם היה דיון בקבינט, "פני הפרשה היו נראים אחרת".

השר הביע דאגה גם ממצבה הבינלאומי של ישראל וציין כי צריך להתחיל לחשוב במושגים של "אין לנו מערך הסברה". "צריך להתחיל ולעבוד יומם ולילה ולהסביר לעולם שיש לישראל זכות להגן על עצמה", אמר בן אליעזר. "צריך להשלים עם העובדה שספינות מגיעות לעזה מכל עבר, ויהיו עליהן כלי נשק - נרצה או לא נרצה".

במהלך דבריו התייחס השר גם לקשריו עם ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, אותו בגדיר כמנהיג ש"משהו התהפך אצלו". לדברי בניגוד לגישת ארדואן, בן אליעזר טען כי "יש בטורקיה מאות חברות ישראליות, שפועלות שם, והטורקים עושים מאמצים שלא לשרוף את קשרי המסחר בין המדינות. אין לנו שום סיבה לבקש מהם סליחה ולא להתחרט, כי הכל נעשה לפי חוק".

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

על המשט הבא: פעילי חיזבאללה

שר הביטחון ברק ביטל את נסיעתו לפריז

תמונות חדשות מההשתלטות על ה"מרמרה"

סרטון חדש: דם ואלימות על הסיפון

תיעוד חדש: המתפרעים נגד לוחם ללא נשק

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

סרטון חדש חושף: חמושים בנשק חם על הספינה

תחקיר צה"ל: 3 לוחמים נחטפו לבטן האנייה

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"