ישראל: שומרים על הזכות לעצור את המשט מלבנון

במכתב דחוף מזהירה שגרירת ישראל באו"ם את באן קי-מון מפני המשט שמתוכנן לצאת מלבנון לעבר עזה. "מדובר בפרובוקציה העלולה להשפיע על ביטחון האזור כולו", התריעה גבריאלה שלו והדגישה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לעצור את הספינות

מנסים למנוע את העימות הבא: שגרירת ישראל באו"ם גבריאלה שלו העבירה מכתב רשמי למזכ"ל הארגון באן קי-מון ולנשיא מועצת הביטחון קלאוד הלר, והזהירה מפני ההשלכות של המשט המתוכנן לצאת מלבנון לעבר עזה.

"מדובר במשט פרובוקטיבי, העלול להשפיע על ביטחון האזור כולו", התריעה שלו וציינה כי מארגני המשט הביעו בפני עיתונאים את רצונם להיות שהידים. "נראה כי קיים קשר ישיר בינם לבין פעילי החמאס, ואין להוציא מכלל אפשרות כי טרוריסטים או אמצעי לחימה יוברחו על הספינות לעבר עזה", הוסיפה השגרירה.

לאור הדברים הללו, הדגישה שלו במכתב הדחוף כי "ישראל שומרת לעצמה את הזכות להשתמש בכל האמצעים הנדרשים, וזאת בהתאם לחוק הבינלאומי, על מנת למנוע מספינות אלה להפר את המצור הימי".

עוד הוסיפה השגרירה כי למרות הסגר, ועל אף שגלעד שליט עודנו מוחזק בשבי ללא כל גישה של הצלב האדום או כל ארגון בינלאומי אחר, ישראל ממשיכה להכניס מדי יום ביומו סיוע הומניטרי לרצועה. "אם אכן הייתה מטרת המארגנים לדאוג למצב ההומינטרי באזור, היו אלה פועלים להעביר את הסחורות באמצעות המנגנונים הקיימים והמוכרים במקום", טענה שלו.

בסיום האיגרת כתבה השגרירה כי "ישראל קוראת ללבנון להפגין אחריות, ומבקשת מהקהילה הבינלאומית לפעול ולהשפיע ע"מ לעצור את המשט הפרובוקטיבי, ובכך למנוע מתיחות והסלמה אפשרית באזור".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק