שר התיירות תוקף בחריפות את טורקיה

הסלמה נוספת ביחסים? ראש לשכת התיירות הטורקית מתבטא היום באופן שוודאי ירגיז ישראלים רבים. "אין לנו צורך בתיירים מישראל", אמר טורגות גור בתדרוך עיתונאים, "מיליון תיירים ממדינות ערב יציפו את אנטליה ומרמריס". שר התיירות מיסז'ניקוב הגיב: "לא נושיט את הלחי השנייה"

שר התיירות סטס מיסז'ניקוב הגיב להצהרת טורקיה בראיון לערוץ החדשות ותקף בחריפות: "זה שלב נוסף בהידרדרות ביחסים. בום זה תרתי משמע. זה מה שהם רוצים בטורקיה. טורקיה מדינה קיצונית שפוגעת לנו בגאווה הלאומית, לא נושיט את הלחי השנייה".

את הדברים אמר מיסז'ניקוב בתגובה לדבריו של טורגות גור, ראש לשכת התיירות הטורקית: "אין לנו צורך בתיירות מישראל, אנחנו צופים השנה בום של מיליון תיירים ממדינות ערב". לפי גור, העמדה הקשוחה שנקטה טורקיה כלפי ישראל במשבר המשט לעזה היא שתוביל לזרם אדיר של תיירים ערבים אליה.

באופן ספציפי, גור צופה זינוק במספר התיירים הערבים שיפקדו את ערי החוף הטורקיות, שבעבר הקרוב היו אהובות על הישראלים, כדוגמת אנטליה ומרמריס.

"ההודעה הזו של הטורקים היא לא ברורה, כי שנים רבות הם השקיעו סכומי כסף נכבדים כדי למשוך תיירים ועכשיו פתאום הם לא רוצים תיירים", אמר מיסז'ניקוב והוסיף, כי "הישראלים שחיים פה ורואים עד כמה טורקיה הופכת למדינה קיצונית ועד כמה השטנה מעבירה אותה על דעתה".

מיסז'ניקוב המשיך, "אנחנו צריכים להראות שאנחנו יכולים לעמוד בפרץ ויכולים לנפוש לא פחות טוב גם אצלנו בארץ. מי שיפסיד זה קודם כל הטורקים, אנחנו סיפקנו להם במשך שנים הרבה מאוד תיירים. הערך המוסף של התיירות הישראלית לטורקיה הוא גדול מאוד.

דבריו החריפים של מיסז'ניקוב אינם מפתיעים. הוא שר המכהן מטעם מפלגת "ישראל ביתנו", אותה מנהיג שר החוץ אביגדור ליברמן. נציין גם כי סגן שר החוץ דני אילון, הזכור מפרשת השפלת השגריר הטורקי על-ידי הושבתו בכיסא נמוך, חבר במפלגה הזו.

בתוך כך אומרים היום מקורות דיפלומטיים באנקרה כי נציגי שגרירות טורקיה בישראל הגיעו לסיכום עם השלטונות בישראל על שחרורה של ספינת ה"מרמרה" מנמל אשדוד. הסיוע ההומניטרי שהיה על סיפון האניה עדיין ממתין בנמל אשדוד, לאחר ששלטונות חמאס מסרבים להכניסו לרצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על המשבר עם טורקיה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

טורקיה שוקלת: סנקציות על ישראל

אתמול דווח כי אנשי הממשל בטורקיה דנו בהטלת שורת סנקציות חריפות נגד ישראל, שעלולות להביא לניתוק מוחלט ביחסים בין המדינות.

הסנקציות שעלו עד כה בדיוני הבכירים הטורקים הן הנמכת דרג הייצוג הדיפלומטי עד להשעיית הקשרים לחלוטין עם ישראל, איסור עגינת ספינות ישראליות בנמלי טורקיה הכולל ספינות טיולים וסוחר ואי נתינת ויזות לתיירים ישראלים.

בנוסף שוקלים הטורקים לבטל כל שיתוף פעולה כלכלי, מסחרי, ספורטיבי, תרבותי ואקדמי עם ישראל. מצידה של טורקיה לא יחול כל שיפור ביחסים בין המדינות עד שירושלים לא תשגר התנצלות רשמית על אירועי המשט. בנוסף הם שוללים הקמת ועידת בדיקה שהיא אינה בינלאומית.

אירלנד, מצידה, הודיעה אתמול כי תגרש דיפלומט ישראלי במחאה על השימוש בדרכונים אירים במהלך חיסול מבחוח בדובאי, לפני כחצי שנה. מדובר באדם בעל דרכון דיפלומטי שאינו נושא בדרגה בכירה. שר החוץ האירי מיכאל מרטין אמר שהחקירה שנערכה באירלנד העלתה ששמונה מחסלים שפעלו בדובאי, השתמשו בחודש ינואר האחרון בדרכונים אירים.

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

על המשט הבא: פעילי חיזבאללה

שר הביטחון ברק ביטל את נסיעתו לפריז

תמונות חדשות מההשתלטות על ה"מרמרה"

סרטון חדש: דם ואלימות על הסיפון

תיעוד חדש: המתפרעים נגד לוחם ללא נשק

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

סרטון חדש חושף: חמושים בנשק חם על הספינה

תחקיר צה"ל: 3 לוחמים נחטפו לבטן האנייה

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"