סרט טורקי: הרצל משחד את הסולטאן

סדרות אנטי ישראליות כבר היו בטלוויזיה הטורקית, אך סרט חדש ששודר בערוץ הטורקי החדש שפתח ארדואן בשפה הערבית, מספר שהעימות עם ישראל – מקורו עוד בימי הרצל. צפו בקטעים מסרט ההסתה הטורקי החדש

סרט חדש בערוץ הטלוויזיה הטורקי בשפה הערבית שפתח ראש הממשלה רג'ב טאיפ ארדואן, מבהיר לצופיו כי העימות עם ישראל -ראשיתו עוד בימי המאה ה-19, ימיה הראשונים של הציוניות. הסרט, בשם "המורשת", הוא רק תוספת לקו שמאמצת טורקיה נגד ישראל מאז תקרית המשט.

הרצל מוצג כמי שמנסה לשחד את הסולטן העות'מני עבד אל-חמיד השני, שימסור לו את פלסטין. בתמורה, מציע לו הרצל ש"היהודים יפסיקו את כל התעמולה שמופצת בעיתונים באירופה נגד הסולטאן ומדינתו". בסרט נטען כי ה"עיתונות באירופה נשלטת על ידי היהודים". הרצל בסרט אף מציע לסולטאן "לשכוח" את רצח הארמנים - בתמורה ל"רכישת" אדמות פלסטין.

טורקיה של ארדואן מתפארת בתשובתו של הסולטאן. "אני מבקש להודיע לאדון הרצל המכובד שאנו דוחים בכל תוקף את כל הצעותיכם", דמותו אומרת בפרק.

שר החוץ הטורקי: "לשחרר את פלסטין כולה"

אך התסריטאים והמנהיגים מדברים בקול אחד: בוועידה הטורקית שהתכנסה היום השחיז עוד יותר ארדואן את קו ההסברה שלו. "זה לא יכול להימשך כך", אמר בנאום מיוחד. "כשעזה תחת מצור, לא ייתכנו שלום ויציבות באזור. למרות כל הנאמר, למרות כל העלילות, נמשיך לדבוק בעקרונות בהם אנו מאמינים".

שר החוץ הטורקי רק הוסיף שמן למדורה: "ללא שחרור פלסטין, יהיה בלתי אפשרי להשיג ביטחון אמיתי באזור. התקיפות וההתפתחויות האחרונות גילו שהאזור כולו הוא מגדל קלפים שעלול לקרוס בכל רגע". לדבריו, "כל גפרור קטן עלול להצית את הסוגיה הפלסטינית ולגרום לשריפה גדולה".

אין מדובר בסרט ההסתה הראשון שמשדרים הטורקים. השנה כבר שודרה טנלובלה אנטישמית אחת בשם "עמק הזאבים". על פי העלילה, ישראל וארצות הברית מימנו את המאפיה הטורקית וסיפקו לה סמים במטרה להשתלט על המזרח התיכון כולו. באותה הסדרה תועד גם חייל צה"ל, כביכול, יורה למוות בפלסטינים במחסום.

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק