נועם שליט: "זה היה משט פוליטי לא משט שלום"

כנס תמיכה מיוחד בישראל נערך היום במלון מצודת דוד בירושלים, בהשתתפות שרים וחברי פרלמנט מ-14 מדינות בדרום אמריקה וכן נציגים מאירופה. בכנס שעורך ארגון "עמי ישראל", צפויים לנאום גם נועם שליט ומיקי גולדווסר

על רקע הגינויים בעולם בעקבות המשט הטורקי והמשבר ביחסים עם טורקיה, נערך היום כנס תמיכה במדינת ישראל בהשתתפות שרים וחברי פרלמנט מ-14 מדינות בדרום אמריקה. בין הנואמים בכנס, מופיעים גם נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט שמוחזק כבר 1,445 ימים בשבי ארגון החמאס.

נוסף לנועם תנאם גם מיקי גולדווסר, אמו של החייל אהוד גולדווסר ז"ל שנחטף ונרצח בידי החיזבאללה. את הכנס, שמארגן ארגון "עמי ישראל", העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט. 

"רוב הציבור בישראל רוצה לראות את גלעד בבית, אבל גם משפחות האסירים הפלסטינים רוצות אותם בבית", אמר שליט. "נשמח לכל קריאה בינלאומית שתקרא לחמאס לסיים את הפרשה העצובה הזו". נועם הוסיף כי המצב ההומניטרי בעזה יכול להשתפר תוך ימים, אם החמאס ישכיל לחתום על טיוטת ההסכם שנמצאת בידו. 

"חמאס סירב להצעת ישראל  -למרות שהייתה נדיבה"

"החזקתו של גלעד כבן ערובה לצורך סחיטה הוא פשע מלחמה חמור", ציין שליט בנאומו. "חמאס מסרב לעסקה הכי טובה שהוצעה לו - חייל אחד תמורת אלף אסירים. המתוך הגרמני ניסה להגיע לעסקה, אבל לא הושגה הסכמה למרות ההצעה הנדיבה שניתנה לו".

"אנחנו מגלים שהמוטיביציה לחטוף חיילים קיימת כל הזמן, גם בזמני מלחמה וגם בזמני שלום", הוסיף שליט. "לכן עלינו להגיע להסכם כמה שיותר מהר".

אביו של החייל החטוף התייחס גם למשט הטורקי שעשה את דרכו לעזה, וסיפר שהייתה יוזמה מצדו לשיתוף פעולה באופן כזה שמטה שליט יסייע בהכנסת הסחורות לרצועה בתמורה לכך שתועבר חבילה לידי בנו גלעד. "הם סירבו בכל תוקף, מה שמוכיח שזה לא היה משט הומניטרי, זה היה משט פוליטי", אמר שליט.

עוד ציין שליט כי מארגני המשט ציינו בפניו שהאינטרסים של הם הוא לשבוא את המצור על עזה, להכניס אליה סחורות והם אינם מעונינים בשיתוף פעולה עמו. "הסחורות תקועות עד עכשיו בישראל בגלל התנהלות החמאס", אמר שליט.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק