שידור חי: "ועידת השנאה" באיסטנבול

הבוקר ממשיכים נשיאי אירן וסוריה לדון יחד עם ראש ממשלת טורקיה בכינוס מדינות אסיה המתקיים באיסטנבול. במסיבת עיתונאים משותפת, גינה ולדימיר פוטין את פעולת המשט, וגם נפגש עם אחמדינג'אד. רג'ב ארדואן תקף פעם נוספת את ישראל. הצטרפו לשידור החי

"טורקיה שואפת לשמור על זכויותיהם של האנשים שהותקפו על ידי ישראל ומעריכה את תמיכתה של רוסיה בכך", כך אומר היום ראש ממשלת טורקיה רג'ב טאיפ ארדואן במסיבת עיתונאים משותפת עם עמיתו הרוסי ולדימיר פוטין. "דנו בנושא אירוע המשט במהלך פגישתנו", הוסיף פוטין.

השניים נועדו במהלך כנס מנהיגי מדינות אסיה, שנמשך זה היום השני באיסטנבול שבטורקיה. מנהיגים מ-20 מדינות, בהן רוסיה, אירן, סוריה, פקיסטן ואפגניסטן, משתתפים בוועידה שמארחת טורקיה. את הכנס אנו מעבירים בשידור חי בערוץ החדשות. גם ישראל שלחה נציג - דיפלומט שעושה את שירותו באנקרה, זאת לאחר שהשב"כ המליץ לשר דן מרידור שלא להשתתף בכינוס מסיבות ביטחון.

פוטין: מגנים התקיפה הישראלית

"הבענו דאגה מהתקיפה הישראלית וגינינו אותה", אמר פוטין במסיבת העיתונאים המשותפת עם ארדואן. "הבענו צער כי הפעולה בוצעה במים הבינלאומיים, והתקרית מצריכה דיונים מיוחדים וחקירה בעניין". פוטין הביע צער בפני משפחות קורבנות המשט, והוסיף: "אני מקווה שמקרים שכאלה לא יישנו בעתיד. אנחנו מבינים את תחושותיהם של ההנהגה הטורקית והעם הטורקי".

בשולי הוועידה נועד פוטין עם נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד, ודנו בנושא הגרעין האירני והסנקציות המתוכננות על אירן במועצת הביטחון. פוטין קרא במסיבת העיתונאים עם ארדואן שלא "להגזים" בסנקציות, ואף ציין כי רוסיה תסייע בחנוכתה של תחנת גרעין לצרכי שלום על אדמת אירן בחודש אוגוסט הקרוב. פוטין גם שיבח את ההסכם שנחתם בין אירן לטורקיה וברזיל לפני כחודש, בנושא הגרעין.

ארדואן: "לא יכולים להישאר בשקט לאור שפיכת הדמים והפשע"

אמש "גנבו את ההצגה" נשיא סוריה בשאר אסד וראש ממשלת טורקיה, רג'ב טייפ ארדואן, במסיבת עיתונאים משותפת שכינסו השניים בשולי הוועידה. במהלך ההודעה המשותפת תקפו השניים את ישראל, והציגו חזית אחידה. "אנו קוראים להפעיל ענישה בינלאומית נגד ישראל, אחרי הפגיעה ב'משט הסיוע' והסרת המצור מעל רצועת עזה", אמר ארדואן.

"כל ניסיון לשבור את המצור על עזה הוא בהחלט מבורך", אמר ארדואן. "זה פשע נגד האנושות ואין שום סיכוי שהפשע הזה יעמוד אחד לאחד עם עקרונות אוניברסליים בינלאומיים". לדבריו, "תושבי עזה נמצאים בכלא ויש להסיר המצור מעל רצועת עזה", הוסיף ראש ממשלת טורקיה. "הפשע שישראל מבצעת אינו הומני. אנחנו לא יכולים להישאר בשקט לאור שפיכת הדמים והפשע".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

רג'פ טאיפ ארדואן - הווידאופדיה

ארדואן זועם: תמונות הלוחמים משרתות את ישראל

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

סרטון חדש חושף: חמושים בנשק חם על הספינה

אירן: משמרות המהפכה ילוו את המשט הבא

תחקיר צה"ל: 3 לוחמים נחטפו לבטן האנייה

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"