שר החוץ הטורקי: ניתוק יחסים? "תלוי בתגובת ישראל"

יגיע או לא יגיע? זו השאלה הגדולה בה התחבטה ישראל מאז סוף השבוע הקודם, אז החלה חרושת השמועות כי ראש הממשלה הטורקי ילווה את המשט הבא לעבר חופי עזה. כעת, כך נראה, זה לא צפוי לקרות - כך אומר שר החוץ הטורקי בראיון לרשת CNN. ומה באשר ליחסים הדיפלומטיים בין המדינות?

האם ראש ממשלת טורקיה יתייצב על אוניות המשט הבא לכיוון ישראל? כנראה שלא. שר החוץ הטורקי אחמט דבוטאולו הכחיש בשעות אחר הצהריים את הטענה ואמר: "לראש הממשלה ארדואן אין שום כוונה כזאת", זאת בראיון לרשת CNN.

דבואטולו הוסיף והדגיש כי "משט החירות", להגדרתו, לא היה יוזמה ממשלתית. "זו הייתה ללא ספק פעולה של ארגונים לא ממשלתיים", אמר שר החוץ הטורקי. דבריו מצטרפים להכחשות שהשמיעו השבוע גורמים טורקיים, אשר טענו שאין להם כוונה לאבטח בספינות מלחמה את המשט הבא לעבר ישראל.

אחת השאלות החשובות לה נדרש שר החוץ הטורקי הייתה עתיד היחסים הדיפלומטים עם ישראל. "זה תלוי בעיקר בתגובת ישראל", אמר דבוטאולו בתגובה לשאלת המראיין בנושא זה, והוסיף הרבה יותר ערפל לאווירה המתוחה ממילא.

בסוף השבוע שעבר פורסמו הערכות בכלי התקשורת הטורקים כי ראש הממשלה צפוי ללוות את המשט הבא לעבר ישראל. ארדואן עצמו לא התייחס לדברים ובכך הגביר את חרושת השמועות בנושא, אשר כעת, ככל הנראה, באה אל סופה.