טורקיה מארגנת כנס שנאה נגד ישראל

כמה מבכירי "ציר הרשע" ייפגשו השבוע באיסטנבול וימשיכו במסע ההשמצות נגד ישראל. לצד המארח ארדואן יקחו חלק בכינוס גם מחמוד אחמדינג'אד, אסד ואבן-מאזן

בטורקיה ממשיכים במסע ההשמצה נגד ישראל בעקבות העימות הקטלני בלב ים ומגייסים לא מעט "ידידים".

לרגל ועידה שתיערך במהלך השבוע באיסטנבול תחת השם "צעדים בוני אמון באסיה" יגיעו למדינה בין היתר הנשיא האירני מחמוד אחמדינג'אד, הנשיא הסורי בשאר אסד, יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן וראש הממשלה הרוסי פוטין. על פי ההערכות ינסו הטורקים לנצל את המפגש של ארגון CICA על מנת להפעיל לחץ על ישראל לסיים את המצור על עזה ולהעמיק את בידודה.

רוצים לקבל עדכונים ישירים מהועידה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בין 20 המשתתפים בפורום המיוחד יהיה גם נציג ישראלי, אך בירושלים החליטו לשלוח דיפלומט או נציג מהשגרירות על מנת שלא לחשוף דמות בכירה יותר למתקפה חריפה. על פי הדיווחים, היה אמור השר לענייני מודיעין דן מרידור לקחת חלק בכינוס אך ביטל את הגעתו.

הבוקר פרסם עיתון טורקי תמונות שטרם פורסמו מרגעי האימה שעברו על חיילי צה"ל בדקות הראשונות על סיפון ה"מרמרה".

בתמונות, אותן צילמו כמה פעילים על הסיפון, נראים כמה מחיילי השייטת פצועים, מותקפים ומדממים. גם מדיהם של החיילים קרועים, כתוצאה מהמאבק הקשה עם הפעילים על הסיפון. יש לציין כי בדובר צה"ל מחזיקים בתמונות דומות ואף זהות, אך הן לא פורסמו במתכוון.

בעיתון הטורקי לא חסכו בתיאורים שיביכו את חיילי השייטת ויציגו את לוחמי יחידת העילית הישראלית כנמושות. "דמעות הקומנדו", זו הכותרת שנתנו עורכי העיתון לסדרת התמונות, במטרה להעצים את ההשפלה.

בתגובה לפרסום התמונות נמסר מצה"ל כי "הצילומים המובאים הם ההוכחה הברורה והניצחת לאמירות החוזרות ונישנות של צה"ל, כי על גבי הסיפון עלו שכירי חרב שכל כוונתם הייתה להרוג את החיילים. התמונות היו יכולות יהיראות אחרת אילו החיילים היו בוחרים לירות בכל אזרח שהתקרה אליהם. רק מתוך העצמה ומתוך ההבנה העמוקה של האירוע, הצליחו לוחמי השייטת להבחין בין פעיל שלום לבין טרוריסט".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

תחקיר צה"ל: 3 לוחמים נחטפו לבטן האנייה

לבני: "טורקיה צריכה לבחור צד"

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"

צפו: הח"כים במתקפה על זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"

חזית חדשה: ראניה מלכת ירדן נגד מדינת ישראל

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון