רה"מ: התוקפים חברו למשט בנפרד

ישיבת הממשלה נפתחה בהתייחסות לתמונות המזעזעות מהקרב שהתחולל על סיפון המרמרה, שפורסמו היום בעיתון הטורקי "הורייט". נתניהו אמר כי התמונות מבהירות ש"כוונתם הברורה של חברי הקבוצה האלימה הייתה ליזום עימות אלים"

השתלטות לוחמי השייטת על המשט הטורקי ותוצאותיו עמדו גם הבוקר על סדר היום של הממשלה. ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לנהלי הבדיקה שאפשרו לגורמי טרור להצטרף לפעילים שהיו על הספינה, ואמר כי על פי המידע שהתקבל קבוצה של קיצונים אסלמיים עלתה בעיר אחרת ובנפרד, מבלי שעברו בדיקות כלשהן.

לדבריו, ייתכן שהמשט החל כמשט שלום, אך בהמשך חברו אליו גורמים שהיו מעוניינים במפורש בעימות עם הצבא הישראלי. "כוונתם הברורה של חברי הקבוצה האלימה היא ליזום עימות אלים", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית שנערכה הבוקר בירושלים. "האמת הזו מחלחלת בהדרגה לעולם כולו".

טורקיה מציגה: חיילי צה"ל מדממים

דברי ראש הממשלה נאמרו כאמור בהמשך למסע ההסברה המסית נגד ישראל וחיילי צה"ל שמתנהל בטורקיה. הבוקר מפרסם אחד מהעיתונים היומיים הפופולריים במדינה, "הורייט", תמונות שטרם פורסמו מרגעי האימה שעברו על חיילי צה"ל בדקות הראשונות על סיפון ה"מרמרה".

בתמונות, אותן צילמו כמה פעילים על הסיפון, נראים כמה מחיילי השייטת פצועים, מותקפים ומדממים. גם מדיהם של החיילים קרועים, כתוצאה מהמאבק הקשה עם הפעילים על הסיפון. יש לציין כי בדובר צה"ל מחזיקים בתמונות דומות ואף זהות, אך הן לא פורסמו במתכוון.

בעיתון הטורקי לא חסכו בתיאורים שיביכו את חיילי השייטת ויציגו את לוחמי יחידת העילית הישראלית כנמושות. "דמעות הקומנדו", זו הכותרת שנתנו עורכי העיתון לסדרת התמונות, במטרה להעצים את ההשפלה.

בתגובה לפרסום התמונות נמסר מצה"ל כי "הצילומים המובאים הם ההוכחה הברורה והניצחת לאמירות החוזרות ונישנות של צה"ל, כי על גבי הסיפון עלו שכירי חרב שכל כוונתם הייתה להרוג את החיילים. התמונות היו יכולות יהיראות אחרת אילו החיילים היו בוחרים לירות בכל אזרח שהתקרה אליהם. רק מתוך העצמה ומתוך ההבנה העמוקה של האירוע, הצליחו לוחמי השייטת להבחין בין פעיל שלום לבין טרוריסט".

"פעילי השלום" - חמושים באלות ובסכינים

אמש פרסם דובר צה"ל תמונות חדשות של נוסעי ה"מרמרה", ובהן ניתן לראות כי אחד הנוסעים היה חמוש באקדח. פעילים אחרים תועדו במוטות ברזל וכלי נשק נוספים.

בשעות הצהריים אתמול השתלט כוח של חיל הים משייטת 13 על הספינה האירית שהייתה בדרכה לעזה. למרות שתחילה היא התעלמה מאזהרות צה"ל, בסופו של דבר הפעילים לא הפעילו שום התנגדות ואפשרו לצה"ל להשתלט על הספינה ולהשיט אותה לנמל אשדוד.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב אתמול על ההשתלטות על הספינה ואמר כי "ראינו את ההבדל בין משט של פעילי שלום, שאנחנו לא מסכימים איתם אבל מכבדים את זכותם להביע דעה שונה משלנו, לבין משט שנאה שאורגן על ידי קיצונים אלימים תומכי טרור".

עוד הוסיף נתניהו כי "בשני המשטים מדינת ישראל נהגה בדיוק באותו הליך, כדי לאכוף את הסגר הימי, למנוע הברחת נשק לחמאס, ולאפשר לסחורות אזרחיות להיכנס לעזה לאחר בידוק".

ראש הממשלה הדגיש את ההבדל בין הספינה "מרמרה" לשאר כלי השיט ואמר כי בספינה המתינו לחיילים פעילי קיצוניים עם גרזנים וסכינים. "ישראל תמשיך לשמור על זכותה להגנה עצמית. לא נאפשר להקים נמל אירני בעזה", הוסיף.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

תחקיר צה"ל: 3 לוחמים נחטפו לבטן האנייה

לבני: "טורקיה צריכה לבחור צד"

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"

צפו: הח"כים במתקפה על זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"

חזית חדשה: ראניה מלכת ירדן נגד מדינת ישראל

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון