נסראללה לעולם הערבי: לימדו מטורקיה כיצד לפעול נגד ישראלי

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה נאם הלילה בעצרת ההזדהות הרשמית עם פעילי המשט לעזה שמכנס ארגונו בביירות. מלבד ההאשמות נגד הטבח שישראל ביצעה ,שיבח מזכ"ל חיזבאללה את טורקיה שהצליחה להעלות למוקד ההתעניינות העולמית את המצור בעזה

ארגון חיזבאללה כינס הערב בביירות עצרת הזדהות עם פעילי המשט לעזה שתקפו את חיילי צה"ל השבוע. מלבד האמירות הצפויות כי ישראל טבחה בפעילי המשט לעזה שהיו חפים מפשע ולא חמושים, מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, שיבח הלילה את טורקיה בצורה יוצאת דופן, בנאומו מול אלפי פעילי חיזבאללה בביירות.

נסראללה שיבח את העם הטורקי ואמר כי המדינות האסלאמיות צריכות לחזק את קשריהן עם טורקיה. הוא גם רמז כי רק מי שיש לו כוח יכול להחזיר את העצורים שלו מישראל, כפי שעשה ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן, אשר איים כי ינקוט בכל הצעדים להחזיר לארצו את הפעילים הטורקים.

"מדינות ערב הרוצות לבנות קשרים עם ישראל צריכות ללמוד מהדוגמה הטורקית וכיצד היחסים הללו הסתיימו", אמר נסראללה והוסיף כי טורקיה עברה לאחרונה שינוי כלפי הסוגיה הפלסטינית, אך המשט הוכיח שפניה אל העולם האסלאמי כעת ושיש לנצל זאת.

מזכיר חיזבאללה אמר בנאומו כי יש מאות פניות בלבנון ובעולם של פעילים פרו פלסטינים המעוניינים להשתתף במשט נוסף שייצא לפועל בקרוב, ושוב הודה לטורקיה החזקה שבניגוד להנהגה הערבית בעולם היא הצליחה להפוך את אירועי המשט למוקד התקשורת העולמי.