לבני: "טורקיה צריכה לבחור צד"

יו"ר האופוזיציה תוקפת את הממשל הטורקי בראיון לעיתון מוביל במדינה. "על המשט הזה היו אנשים אלימים, עם כוונה ברורה לייצר מתיחות ופרובוקציה", אמרה לבני לעיתון. "טורקיה צריכה לבחור לאיזה מחנה היא משתייכת"

איך אומרים פרובוקציה בטורקית? יו"ר האופוזיציה ציפי לבני תוקפת היום את מדיניות הממשל הטורקי, דווקא בראיון לאחד העיתונים הנפוצים ביותר במדינה, "ג'ומהורייט".

לבני התראיינה לעיתון בהמשך לעשרות הראיונות שהיא עורכת מאז פרוץ המשבר הנוכחי עם טורקיה. בניגוד לח"כים רבים שהעדיפו להתארח דווקא באולפנים ישראליים, בהם האתגר ההסברתי ללא ספק נוח יותר, מתראיינת לבני דווקא לכלי תקשורת בינלאומיים. בין היתר היא העניקה ראיונות לרשתות טלוויזיה טורקיות, אוסטרליות, בריטיות ואמריקניות.

בראיון לעיתון הטורקי שמתפרסם היום אמרת לבני כי "טורקיה יושבת על הגדר והיא חייבת לבחור לאיזה מחנה היא משתייכת", והוסיפה כי "היא מחזקת קשריה עם איראן וחמאס, אך למרות זאת אני מקווה שהיחסים בין המדינות ישתפרו ואני מאמינה שניתן לעשות זאת".

"על המשט הזה היו אנשים אלימים, בעלי מטרות שאינן קשורות לפעילות הומניטרית ועם כוונה ברורה לייצר מתיחות ופרובוקציה", אמרה לבני לציבור שעדיין מקבל בחום ואהבה את "גיבוריו" שהיו על הספינות.

"הסגר על עזה צריך להימשך כל עוד חמאס אינו מכיר במדינת ישראל וממשיך בטרור", הוסיפה בנושא הסגר הימי.