ביידן מתייצב לצד ישראל: "מדוע להתעקש להיכנס לתוך עזה?"

חברתה הטובה ביותר של ישראל, גם ברגעים קשים, הייתה ארה"ב. הלילה הוכיח זאת פעם נוספת סגן הנשיא ג'ו ביידן שהביע תמיכה בישראל, על רקע הגינויים בכל רחבי העולם. "לגיטימי מצד ישראל לומר 'אני לא יודע מה נמצא בספינה. האנשים האלה ירו 3,000 על השטחים שלי", טען ביידן והוסיף כי על ישראל לפתוח בחקירה עצמאית מקיפה

אחרי אין ספור גינויים מכל קצוות העולם, התייצב הלילה לצד ישראל סגן נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן.

בראיון לרשת הטלוויזיה PBS ששודר לפנות בוקר הדגיש ביידן כי זכותה של ישראל להגן על עצמה. לדבריו, על אף חילוקי הדעות על אופי הפעולה ותוצאותיה, הוא תומך בדרישה הישראלית לפיקוח על כל סחורה שמגיעה לרצועה.

"מדוע צריך להתעקש להיכנס לתוך עזה?", תמה ביידן וטען: "לגיטימי מצד ישראל לומר 'אני לא יודע מה נמצא בספינה. האנשים האלה ירו 3,000 על השטחים שלי'". ביידן הוסיף והדגיש כי לישראל "זכות מוחלטת ולגטימית להגן את האינטרסים שלה".

"הישראלים הבהירו למשתתפים במשט כי אם יסכימו להסיטו מעט צפונה יסייעו להם להעביר את הציוד ההומניטרי דרך אשדוד", טען ביידן. "אז מה העניין? למה הם התעקשו?", המשיך לשאול בתמיהה.

למרות הכל, חזר ביידן על העמדה האמריקנית שעל ישראל לחקור באופן מקיף את השתלשלות האירועים שהובילה למותם של תשעה הרוגים ולפציעתם של עשרות נוספים, חלקם גם מהצד הישראלי. במקביל לדבריו אלו של ביידן, חשף דובר משרד ההגנה האמריקני כי ארה"ב הזהירה את ישראל כי עליה לנקוט באיפוק ובזהירות בטיפול במשט.

גם מנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט סטנלי הויאר פרסם הלילה הודעת תמיכה בישראל והדגיש כי "ישראל מימשה את זכותה להגנה עצמית". הויאר שב והזכיר כי ישראל הזהירה את משתתפי המשט והורתה להם להפסיק את התנועה לתוך המים הטריטוריאליים של עזה.