נתניהו מגיב לתקרית בלב הים: "אנחנו מצטערים על כל מוות"

בעקבות התקרית שהתרחשה הבוקר בלב ים, החליט ראש הממשלה נתניהו לקצר את שהותו בחו"ל. במסיבת עיתונאים מיוחדת יגיב נתניהו לפעולת השייטת שהסתיימה במותם של 10 אזרחים זרים וגרמה למשבר ביחסים עם טורקיה. הצטרפו לשידור החי

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד אחר הצהריים עם מקבילו הקנדי, סטיבן הארפר ועדכן אותו באירועים שהתרחשו לפנות בוקר בלב ים. בתום התייעצות שערך עם אנשי הסגל שלו, החליט ראש הממשלה לשוב לישראל כבר הערב.

בעקבות ההתרחשויות, השניים החליטו לבטל את מסיבת העיתונאים המשותפת שהשניים היו אמורים לערוך. בנוסף הודיע נתניהו כי הוא מקצר את ביקורו המדיני וחוזר לישראל, למרות הפגישה שתוכננה למחר עם נשיא ארצות הברית אובמה.

במסיבת עיתונאים מיוחדת אמר נתניהו כי ישראל נמצאת תחת איום טרור מעזה בעידוד אירן, ולכן ביקשה שהסחורות שמגיעות במשט יעברו בדיקה ישראלית. "היינו חייבים לבדוק אם יש נשק על הספינות כדי להגן על אזרחינו, אמר ראש הממשלה.

לדברי נתניהו הפעילים לא שיטפו פעולה ותקפו את לוחמי השייטת. "החיילים נדקרו וחטפו מכות, היה אפילו ירי", אמר נתניהו. "אנו מצטערים על כל מוות, אך החיילים נאלצו להגן על עצמם".

"נעביר סיוע לעזה רק אחרי בדיקה"

"אנו נעביר כל סיוע הומניטרי לעזה, אחרי שהוא יעבור את בדיקתנו", ציין ראש הממשלה. "אנחנו חייבים לשמר את המצב בו אנו מונעים מאיראן ומהחמאס להעביר חומרי גלם שישמשו לפצצות בתוך רצועת עזה".

"במהלך ההשתלטות על הספינה החיילים נאלצו להגן על עצמם", הוסיף נתניהו. "אני סבור שגם ראש ממשלת קנדה וגם נשיא ארצות הברית מבינים שישראל היא מדינה שנמצאת תחת איום טרור, וכי היינו חייבים לבצע את ההשתלטות על הספינות".

להחלטה על סיום הביקור בחו"ל קדמה שורה של התייעצויות שנמשכו במשך הלילה, ומספר שיחות שערכו אנשי הסגל של ראש הממשלה עם אנשי הבית הלבן. "קימנו התייעצויות דחופות והסברתי לראש הממשלה הארפר שעליי לסיים את הביקור".

המשט לעזה: סיקור נרחב

התקרית הימית: שאלות ותשובות

איום מטורקיה: יהיו תוצאות חמורות

ה"משט למען עזה" יצא לדרך

מגעים חשאים בין ישראל לבין טורקיה בנושא המשט

בישראל ממשיכים להיערך לקראת הגעת המשט

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות