יוון גירשה טייסי חה"א הישראלי

לאחר ההשתלטות על המשט שעשה דרכו לעזה, ישראל תצטרך ככל הנראה לתת תשובות להרבה שאלות. ביוון הפסיקו תרגיל אווירי משותף עם צה"ל וגירשו את הטייסים. בסוריה ובאירופה דורשים לחקור את האירוע, רה"מ טורקיה הפסיק ביקור בצ'ילה וחוזר לארצו, ונתניהו עדיין לא החליט האם לקצר את ביקורו בצפון אמריקה ולשוב לישראל

ראש ממשלת טורקיה ארדואן שמבקר בימים אלה בצ'ילה החליט בעקבות האירועים האחרונים להפסיק את ביקורו במדינה. ארדואן אמור לחזור היום בשעות הלילה לטורקיה, שם יימשכו הדיונים לגבי הצעדים שטורקיה מתכוונת לנקוט כנגד ישראל.

חיל האוויר היווני הפסיק תרגיל עם ישראל

גם ביוון, המצויה ביחסים דיפלומטיים רעועים עם טורקיה, זעמו על פעילות צה"ל הלילה. ביוון החליטו להפסיק תמרון אווירי שנערך בימים האחרונים עם צה"ל במחאה על ההשתלטות האלימה, לדבריהם, על הספינות שלקחו חלק במשט לעבר חופי עזה.

סוריה דורשת לפתוח בחקירה

בסוריה לא יחמיצו הזדמנות לנגח את ישראל, וכך הם עושים גם הפעם. בפרלמנט הסורי נקראו קריאות כנגד ישראל, והצטרפה לקריאה של האיחוד האירופי לחקור את מה שהם מכנים - "הרג פעילי השלום". כמו כן לוחצת סוריה לקיים כינוס דחוף של מדינות הליגה הערבית.

נתניהו לא החליט אם לשוב ארצה

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שמבקר בימים אלה בקנדה, עדיין לא החליט האם לחזור ארצה או לא. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי נתניהו מקבל עדכונים שוטפים על ההתפתחויות בארץ, צוות יועציו נמצא בקשר עם הגורמים הרלוונטים והם ממשיכים לקיים הערכות מצב שוטפות.

דני איילון: הנמיכו את הלהבות

במסיבת עיתונאים בירושלים, ביקש סגן שר החוץ דני איילון להנמיך את הלהבות ולנסות להרגיע את המצב. לגבי הטענה לפיה המבצע לא היה חוקי מכיוון שבוצע אל מחוץ לגבולות ישראל, אמר איילון: "הצורך המבצעי גובר על כל השיקולים".

מחר: יום אבל בשטחים

יו"ר פת"ח אבו מאזן החליט לקיים מחר בשטחים יום אבל, לזכרם של ההרוגים בפעולת ההשתלטות של צה"ל על הספינות שהיו אמורות לשבור את המצור על חופי עזה. בנוסף אליהן, החליטה ועדת המעקב של ערביי ישראל להכריז על שביתה כללית במחאה על הטבח, לדבריהם.