אבו מאזן: "נתניהו מפונק, בתקופתו לא תהיה התקדמות"

בשיחה עם רופאיו בירדן, מותח יו"ר הרשות הפלסטינית ביקורת על ראש הממשלה, וטוען: בתקופתו לא תהיה התקדמות במו"מ. על העתיד: "תמיד אשאף להשיג שלום". בעוד שבועיים ייפגש הראיס עם אובמה בוושינגטון

אבו מאזן. פסימי (רויטרס)

"ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו מפונק. לא תחול שום התקדמות במשא ומתן בתקופת כהונתו", כך מצוטט הבוקר יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בעיתון הלונדוני "אל-קודס אל-ערבי", באחת משיחותיו עם רופאיו בירדן. באחד מביקוריו, אמר הראיס כי הוא אינו סבור שתחול התקדמות מדינית כלשהי בקרוב.

על פי הדיווח בעיתון, אמר אבו מאזן לרופאיו כי בתקופת ממשלת אולמרט הגיעו השניים על סף הסכם שכלל את מזרח ירושלים וחילופי שטחים, אולם סיום כהונתו של אולמרט הביאה לביטול ההישג. "עומדות בפני העם הפלסטיני שלוש אופציות: מלחמה, לא מלחמה ושלום. אמשיך לשאוף להשיג את האופציה השלישית", אמר אבו מאזן לרופאיו.

בעוד שבועיים: פגישה עם אובמה בבית הלבן

ההתבטאות הזו מצטרפת למספר התבטאויות של אבו מאזן בתקופה האחרונה, בהן טען כי בתקופת אולמרט היה קרוב מאוד להגיע להסכם. השבוע אמר אבו מאזן בראיון לטלוויזיה המצרית כי "הייתה זו טעות לפתוח באינתיפאדה".

הלילה הודיע הממשל האמריקני כי אבו מאזן יגיע לבית הלבן בעוד שבועיים, על מנת לדון עם הנשיא אובמה במשא ומתן עם ישראל, ובדרכים להפוך את השיחות לישירות. בשבוע הבא יוועד הנשיא אובמה עם ראש הממשלה נתניהו, והשניים צפויים לעסוק בין השאר באותם הנושאים.