אוסטרליה: נגרש דיפלומט ישראלי בעקבות זיוף הדרכונים

משבר דיפלומטי נוסף לישראל. לאחר חקירה שבוצעה באוסטרליה בנוגע לפרשת זיוף הדרכונים ששימשו את מחסלי אל-מבחוח בדובאי, מבהיר הבוקר שר החוץ במדינה - המודיעין הישראלי עמד מאחורי המקרה. בעקבות ההודעה מודיעים באוסטרליה כי יגרשו משטחם דיפלומט ישראלי. שר החוץ האוסטרלי הוסיף: זה לא מה שציפינו ממדינה חברה

פרשת החיסול בדובאי ממשיכה לעורר הדים: ממשלת אוסטרליה הודיעה הבוקר כי היא מגרשת משטחה דיפלומט ישראלי, זאת על רקע זיוף דרכונים בפרשת חיסולו של אל מבחוח בדובאי.

שר החוץ האוסטרלי סטיבן סמית, התייחס לפרשה וסיפר, כי מחקירה שקיימה משטרת אוסטרליה בנוגע לזיוף הדרכונים עולה כי שירותי המודיעין הישראליים עומדים ללא כל צל של ספק מאחורי הפרשה. לדבריו, מדובר בזיוף של ארבעה דרכונים אוסטרליים ששימשו את המחסלים שפעלו בדובאי בחודש ינואר השנה.

סמית מסר כי ארצו הורתה לגרש מתחומה דיפלומט ישראלי אך לא ציין את שמו או את תפקידו. שר החוץ האוסטרלי הוסיף ואמר: "זה לא מה שאנחנו מצפים לו ממדינה שאיתה הייתה לנו מערכת יחסים כל כך קרובה, חברית ותומכת". בכך מצטרפת אוסטרליה לבריטניה, שכבר גירשה מתחומה דיפלומט ישראלי על אותו הרקע.

בריטניה לאזרחיה: שמרו על דרכוניכם בישראל

לפני חודשיים, מי שכיהן כשר החוץ הבריטי דיוויד מיליבנד, אישר כי בריטניה תגרש דיפלומט ישראלי. "כדי להסיר ספק, לבריטניה אין אף חלק במה שהתרחש בדובאי, למרות השימוש בדרכונים הבריטיים בקרב חלק מהסוכנים", אמר שר החוץ ממוצא יהודי.

עוד הוסיף מיליבנד: "שירותי המודיעין שחקרו את הפרשה הגיעו למסקנה שישראל אחראית בוודאות לשימוש בדרכונים המזויפים. העובדה שזיוף הדרכונים בוצעה על ידי מדינה שנמצאת בקשרי ידידות עם אנגליה, נחשבת לחמורה ביותר", אמר.

השר מיליבנד אמר כי יש להבטיח שהתקרית לא תחזור על עצמה ושאסור שדברים כאלה יקרו בין שתי מדינות ידידותיות. מיליבנד הדגיש כי הקשרים עם ישראל חשובים והם יימשכו.

הפרשה לא נגמרת בגירוש הדיפלומט הישראלי. בריטניה פרסמה אזהרה לאזרחים בריטיים המבקרים בישראל ומבקשת שישמרו על דרכוניהם. הבריטים מתבקשים שלא למסור דרכונים גם לא לגורמים ישראליים רשמיים, אלא אם הדבר הכרחי.

מי נעל את חדרו של מבחוח מבפנים?

דיווח: "כך הורעל בכיר חמאס בדובאי"

הצצה למלון בו חוסל בכיר חמאס מחמוד מבחוח