קוריאה הצפונית: "השר ליברמן - אוויל בדיפלומטיה"

שר החוץ האשים השבוע את פיונגיאנג בכך שהיא מאיימת על שלום העולם על ידי ייצור נשק להשמדה המונית והפצתו. משרד החוץ בפיונגיאנג לא מאחר להגיב ומכנה את ליברמן אוויל בדיפלומטיה. משרד החוץ בינתיים לא מגיב לדברים

אביגדור ליברמן הוא אוויל בדיפלומטיה – כך לפחות על פי הודעה של קוריאה הצפונית. ההודעה באה בעקבות האשמותיו של שר החוץ ליברמן כי קוריאה הצפונית נספקת נשק לאירן ולסוריה, האשמות אותן דוחה המדינה.

ליברמן אמר השבוע במהלך ביקורו ביפן כי קוריאה הצפונית היא חלק מציר הרשע החדש. שר החוץ האשים את פיונגיאנג בכך שהיא מאיימת על שלום העולם על ידי ייצור נשק להשמדה המונית והפצתו. עוד אמר ליברמן כי מטוס מקוריאה הצפונית נתפס בסוף השנה שעברה עם נשק לחמאס ולחיזבאללה.

במשרד החוץ מסרבים להגיב על דברי משרד החוץ של קוריאה הצפונית.

האם מדינות ערב יחרימו פסגה בגלל ליברמן?

מדינות ערב, ובראשן מצרים וסוריה, מאיימות להחרים את פיסגת מנהיגי מדינות הים התיכון שמתוכננת להתקיים בברצלונה בחודש הבא בהשתתפותו של ראש הממשלה נתניהו - זאת אם שר החוץ ליברמן ישתתף בה. את הידיעה פירסם הבוקר עיתון "הארץ".

מצרים וסוריה, העומדות בראש היוזמה להחרמת האירוע, הודיעו לספרד מארחת הכינוס וכן לצרפת - יושבת הראש של ארגון מדינות הים התיכון, כי מדינות ערב יחרימו את הפיסגה ולא ישתתפו בה אם השר ליברמן יצטרף אל נתניהו במשלחת הישראלית לפיסגה.

ליברמן: "אם הם לא יבואו - בעיה שלהם"

ראש הממשלה נתניהו כבר אישר את הגעתו לכינוס, ושר החוץ ליברמן צפוי להצטרף אליו.  דיפלומטים אירופים מסרו כי האיום הערבי מהווה החרפה של החרם שמטילות מדינות ערב על ליברמן, מכיוון שהפעם שר החוץ הישראלי לא צפוי לעמוד בראש המשלחת הישראלית, אלא רק להיות חלק ממנה.

בתגובה לידיעה על כוונת מצרים וסוריה להחרים את הכינוס, אמר הבוקר השר ליברמן אמר כי אינו מתכוון לבטל את השתתפותו בוועידה למרות האיומים מצד מצרים וסוריה. שר החוץ אמר בראיון לקול ישראל: "אני מתכוון להגיע לכינוס בברצלונה. אנחנו לא מחרימים אף אחד, ואם הם לא יבואו - זו בעיה שלהם".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק