זעם בישראל: לא נשתף את חמאס במו"מ

רק אתמול חזר הנשיא פרס ממוסקבה, ונדמה שהביקור שלו שם היה ניראה קצת אחרת אם היה יודע מה מכין לו הנשיא מדבדב. אחרי הפגישה ההיסטורית של הנשיא רוסי עם מנהיג החמאס חאלד משעל, מגיעות קריאות לשתף את חמאס במשא ומתן. בישראל דוחים את ההצעה בזעם ומכריזים: חמאס הוא ארגון טרור

מדבדב וגול, היום (חדשות 2)

פגישת נשיא רוסיה דמיטרי מדבדב עם מנהיג החמאס חאלד משעל הולידה הצהרה מדינית שהצליחה להביך את ישראל: במסיבת עיתונאים שערך הערב הנשיא הרוסי עם נשיא טורקיה עבדאללה גול, אמר מדבדב שיש לצרף את חמאס למשא ומתן בין ישראל לפלסטינים.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מדבדב גם גינה את המצב ברצועת עזה, וכינה אותו "אסון אנושי". הצהרה אנטי ישראלית נרשמה גם בחזית הסורית, לאחר שנשיא רוסיה אמר שהוא אינו פוסל אפשרות שרוסיה תסייע לבניית כור גרעיני בסוריה. אתמול, נפגש מדבדב עם מנהיג חמאס חאלד משעל, שטען שישראל היא שמעכבת את מימוש העסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט.

בתגובה להצעה, קראו במשרד החוץ לדחות את קריאת נשיאי רוסיה וטורקיה לשתף את חמאס בתהליך המדיני, והביעו אכזבה עמוקה מפגישת נשיא רוסיה, דימיטרי מדבדב עם חאלד משעל בדמשק. לדברי ישראל ארגון חמאס הוא ארגון טרור לכל עניין, ששם לו כמטרה מוצהרת להשמיד את ישראל.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות