מצרים וסוריה מאיימות להחרים את הפיסגה - בגלל ליברמן

מדינות ערב ובראשן מצרים וסוריה הודיעו כי בכוונתן להחרים את כינוס מדינות הים התיכון שצפוי להתקיים בחודש הבא בברצלונה - זאת לאור השתתפותו הצפויה של שר החוץ ליברמן לצדו של ראש הממשלה נתניהו. שר החוץ עצמו לא מתרגש ואומר: "אני מתכוון להגיע לכינוס בברצלונה. אם הם לא יבואו - זו בעיה שלהם"

מדינות ערב, ובראשן מצרים וסוריה, מאיימות להחרים את פיסגת מנהיגי מדינות הים התיכון שמתוכננת להתקיים בברצלונה בחודש הבא בהשתתפותו של ראש הממשלה נתניהו - זאת אם שר החוץ ליברמן ישתתף בה. את הידיעה פירסם הבוקר עיתון "הארץ".

מצרים וסוריה, העומדות בראש היוזמה להחרמת האירוע, הודיעו לספרד מארחת הכינוס וכן לצרפת - יושבת הראש של ארגון מדינות הים התיכון, כי מדינות ערב יחרימו את הפיסגה ולא ישתתפו בה אם השר ליברמן יצטרף אל נתניהו במשלחת הישראלית לפיסגה.

ליברמן: "אם הם לא יבואו - בעיה שלהם"

ראש הממשלה נתניהו כבר אישר את הגעתו לכינוס, ושר החוץ ליברמן צפוי להצטרף אליו.  דיפלומטים אירופים מסרו כי האיום הערבי מהווה החרפה של החרם שמטילות מדינות ערב על ליברמן, מכיוון שהפעם שר החוץ הישראלי לא צפוי לעמוד בראש המשלחת הישראלית, אלא רק להיות חלק ממנה.

בתגובה לידיעה על כוונת מצרים וסוריה להחרים את הכינוס, אמר הבוקר השר ליברמן אמר כי אינו מתכוון לבטל את השתתפותו בוועידה למרות האיומים מצד מצרים וסוריה. שר החוץ אמר בראיון לקול ישראל: "אני מתכוון להגיע לכינוס בברצלונה. אנחנו לא מחרימים אף אחד, ואם הם לא יבואו - זו בעיה שלהם".

הוועידה הקודמת בוטלה - מאותה סיבה ממש

באוקטובר 2009 בוטלה פיסגת מדינות הים התיכון שתוכננה להיערך באיסטנבול - מאותה סיבה ממש. מצרים הודיעה אז כי היא מתנגדת להשתתפותו של שר החוץ ליברמן, ובעקבות החרם הערבי - הודיעה צרפת על ביטול הפיסגה.

ארגון מדינות הים התיכון הוא ארגון המקדם יוזמות כלכליות, תרבותיות ומדעיות בקרב מדינות האזור, והוא הוקם ב-2008 על ידי נשיא צרפת סרקוזי. ספרד מארחת את הכינוס השנה בהתאם לתפקידה כנשיאה התורנית של האיחוד האירופי.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק