שידור חי: הנשיא פרס בחגיגות ה-65 לניצחון על הנאצים

היום לפני 65 שנה נכנע הצבא הנאצי לצבא האדום, ומלחמת העולם השנייה הסתיימה על אדמת אירופה. בכיכר האדומה במוסקבה מציינים בטקס חגיגי את האירוע, בהשתתפות 25 מנהיגים מרחבי העולם - ובהם גם הנשיא פרס. הצטרפו לשידור

לא שוכחים: אירופה מציינת היום 65 שנים לניצחון הצבא האדום על הנאצים, ביום בו הסתיימה רשמית מלחמת העולם השנייה על אדמת היבשת. בין 25 המנהיגים מרחבי העולם שהגיעו ליטול חלק בחגיגות יום הניצחון בכיכר האדומה במוסקבה, גם נשיא המדינה שמעון פרס, שנחת הלילה בבירה הסובייטית. את הטקס הרשמי בכיכר האדומה נעביר בשידור חי, כאן באתרי האינטרנט של חדשות 2.

"אני מגיע לכיכר האדומה להצדיע לצבא האדום ולומר תודה לעם הרוסי על ניצחונם על הצורר הנאצי", אמר הנשיא עם צאתו מהארץ. "בישראל ובעולם חיים עדיין אלפי ניצולי שואה, שחבים את חייהם בין השאר לצבא האדום הרוסי".

חגיגות ב-40 מיליון דולר

בסיום הטקס יניח פרס זר זיכרון בקבר החייל האלמוני בגן אלכסנדר במוסקבה וישתתף בקבלת פנים מיוחדת שיערוך הנשיא מדבדב בקרמלין למנהיגים מכל העולם.

בחגיגות עצמן, שעלותן נאמדת בכ-40 מיליון דולרים, צפויים להשתתף כ-11 אלף חיילים רוסים, אמריקנים, צרפתים ומצבאות נוספים. אלו גם יטלו חלק בתהלוכה המרכזית לצלילי התזמורת הצבאית הרוסית. כמו-כן, צפוי להיערך מפגן מטס אווירי, בו ייטלו חלק 160 מטוסים ומסוקים. 

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק