צפו בראיון המלא עם פרופ' אלן דרשוביץ

לפרופ' דרשוביץ, הסניגור הטוב ביותר של מדינת ישראל, יש ביקורת קשה לא רק כלפי השופט גולדסטון. גם מהנשיא אובמה הוא לא חוסך את שבטו: "מדיניות החוץ שלו אומרת - היה קשה עם ידידך יותר מאשר עם אויבך", אומר דרשוביץ בראיון מיוחד ל"פגוש את העיתונות". למרות הכל, הוא אופטימי לגבי מעמדה של ישראל בעולם. צפו בראיון

פרופ' אלן דרשוביץ הוא אמנם הסניגור הטוב ביותר שיש לישראל כיום בעולם, אבל מתברר שהוא יודע גם לחנך, לפחות כשצריך. בראיון המלא ששודר היום בתוכנית "פגוש את העיתונות" הגדיר דרשוביץ את ההודעה על הבנייה במזרח ירושלים במקביל לביקורו של סגן הנשיא האמריקני ג'ו ביידן כ"טיפשות".

"מה שקרה זה שהישראלים הודיעו בטיפשותם על הבנייה במזרח ירושלים ביום שבו ידיד טוב, ביידן, היה כאן", אמר דרשוביץ. "הממשל בוושינגטון עט על הטעות הזאת וניצל את המשבר. זה היה אמור לקבל כותרות במשך יום אחד, אבל זו הפכה להיות הזדמנות עבורם", הוסיף דרשוביץ.

עם זאת, לדברי דרשוביץ, ראש הממשלה נתניהו לא אשם במצב. "זה היה קורה עם כל ראש ממשלה ישראלי", הוא טען. "אובמה הוא אדם צעיר ומייצג את הגישה של ארה"ב כלפי ישראל. מדיניות החוץ שלו אומרת - היה קשה עם ידידך יותר מאשר עם אויבך", הוסיף דרשוביץ ואומר כי אובמה העדיף לשלוח יד מושטת לשלום כלפי אחמדינג'ד ולהיות נוקשה עם ישראל.

עוד טען דרשוביץ כי יועצו של אובמה רם עמנואל הוא שהשפיע עליו להיות נוקשה יותר עם ישראל. "עמנואל ידוע בגישה שלעולם אל תיתן למשבר לחלוף בלי לנצלו", אמר דרשוביץ.

מהו מעמדה של ישראל בעולם המערבי? דרשוביץ לא מודאג. לדבריו, לא צריך להתרגש יותר מדי מאותן קריאות אנטי ישראליות שמופנות כלפי ישראל בנאומים בחו"ל. "אפילו תלמידי הקולג' תומכים בישראל. רק הקולניים עם אנטי ישראל", אומר דרשוביץ. "כשאני נואם מול מאות אנשים אני רואה כחמישים-שישים שצועקים קריאות נגד ישראל אל מול כ-600-700 שתומכים, אבל לא מדברים".

פרופ' דרשוביץ התייחס בראיון גם לפנייתם של ראש הממשלה ושר החוץ אליו כי ישמש שגריר ישראל באו"ם. "אינני יכול להתייחס לכך", אמר, "אבל זה היה כבוד גדול בשבילי. הייתי שמח ללחום בכוחות הרשע ולתמוך בכוחות האור".

השופט גולדסטון? גם ד"ר מנגלה חשב ככה

השבוע נחשף כי האיש שחיבר את דוח הביקורת שהאשים את ישראל בפשעי מלחמה במבצע "עופרת יצוקה" הוא אותו אדם שהיה שופט בבית הדין לערעורים בתקופת האפרטהייד בדרום אפריקה, אכף חוקים גזעניים, גזר עונשי מלקות ודן לתלייה עשרות שחורים.

בראיון ל"פגוש את העיתונות", תקף את גולדסטון בחריפות יוצאת דופן פרופ' דרשוביץ, מי שהיה בעבר חברו. "אשווה בשמחה את המוסר הישראלי למוסר של ריצ'רד גולדסטון. אנשים רבים אומרים 'אנחנו רק ממלאים אחר חוקים', זה מה שמנגלה אמר להגנתו, זה מה שהוא אמר בגרמניה הנאצית - אנחנו ממלאים אחר חוקים", אמר בראיון.

דרשוביץ המשיך ואמר, כי "כשאתה במדינת אפרטהייד, כמו דרום אפריקה, אתה לא ממלא אחר חוקים, אתה לא מאשר הלקאה והצלפה באפריקנים שחורים – זה לא מוסרי. זה פסול. גולדסטון היה צריך לעזוב את עבודתו".

"כאשר שופט אפרטהייד שמורה על הוצאה להורג של אנשים חפים מפשע אומר – אני רק ממלא אחר החוק, זה מעלה זיכרונות נוראיים מהעבר שלנו", סיכם פרופ' דרשוביץ'.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק