הוועד הפועל של אש"ף אישר את פתיחת "שיחות הקרבה"

אור ירוק למו"מ עם ישראל: הוועד הפועל של אש"ף שהתכנס היום לישיבה מיוחדת ברמאללה אישר את פתיחת "שיחות הקרבה" עם ישראל באמצעות השליח האמריקני מיטשל. "ההחלטה התקבלה לאחר ערבויות שהתקבלו מהאמריקנים בנוגע להתנחלויות וליסודות המו"מ", מסר יאסר עבד רבו, "ככל שזה תלוי בנו ניתן להודיע על פתיחת השיחות כבר היום"

"שיחות הקרבה" יוצאות לדרך: הוועד הפועל של אש"ף אישר היום בצהריים בישיבתו ברמאללה את פתיחת המשא ומתן העקיף עם ישראל ונתן ליו"ר הרשות אבו מאזן "אור ירוק" לפתוח ב"שיחות הקרבה" – כך מדווחות סוכנויות הידיעות. ההכרזה הרשמית על המשא ומתן העקיף תהיה הערב בפגישה בין אבו מאזן לשליח המיוחד ג'ורג' מיטשל.

"ההחלטה התקבלה לאחר ערבויות שהתקבלו מהאמריקנים בנוגע להתנחלויות וליסודות המשא ומתן, והוא ייצא לדרך בצורת דילוגים של השליח האמריקני מיטשל בין הנשיא אבו מאזן לבין ראש הממשלה הישראל נתניהו", אמר יאסר עבד רבו, חבר הוועד הפועל, לאחר אישור ההחלטה. "ככל שזה תלוי בנו, אפשר להודיע כבר היום על תחילת השיחות העקיפות".

הנהגת אש"ף אישרה את פתיחת השיחות למרות סירובה של ישראל להתחייב על הקפאת הבנייה גם במזרחי ירושלים, כפי שדרשו הפלסטינים. בתום מסע דילוגים בין שני הצדדים, נועדו אמש השליח האמריקני למזה"ת, ג'ורג' מיטשל, ואבו מאזן לפגישה בלשכתו של יו"ר הרשות.

בסיום הפגישה אתמול מסר סאיב עריקאת, ראש צוות המו"מ הפלסטיני, כי "על ישראל לבחור בין התנחלויות לשלום", והוסיף כי לדעתו ישראל "תעשה הכל כדי להכשיל את המשא ומתן".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק