פגישת נתניהו-מובארק: "חיובית"

על רקע חידוש שיחות הקרבה בין ישראל לפלסטינים המתוכננות להמשך השבוע והגעתו של השליח מיטשל לאזורנו, רה"מ נתניהו סיים את פגישתו עם הנשיא המצרי שמחלים מניתוח קשה שעבר. במשך שעה וחצי שוחחו שני המנהיגים ב-4 עיניים במטרה לקדם את תהליך השלום באזור

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום בשארם א-שייח עם נשיא מצרים חוסני מובראק. הפגישה בין השניים התקיימה יום לפני שובו לאזור של השליח האמריקני המיוחד ג'ורג' מיטשל, לקראת פתיחתן של שיחות הקירבה בין ישראל לפלשתינים, המתוכננות להמשך השבוע.

לדברי ניר חפץ, ראש מערך ההסברה של ראש הממשלה נתניהו, שני המנהיגים נועדו בארבע עיניים במשך שעה וחצי. השיחה התמקדה בחידוש תהליך השלום ובנושאים אזוריים נוספים והתנהלה באווירה חיובית ובונה.

נתניהו ביקש מהנשיא המצרי, שמחלים בימים אלה מניתוח קשה שעבר, שישתמש בקרבתו לשני הצדדים במשא ומתן כדי ליצור שיחות ישירות בין ישראל והפלסטינים. 

במקביל נפגשו השר בנימין בן אליעזר והיעוץ לביטחון לאומי עוזי ערד עם השרים המצריים ודנו גם בהם באותם הנושאים. הדיונים בסוגייה הפלסטינית על רקע הגעתו של מיטשל לאזור, התרחשה למרות שהוועד הפועל של אשף עדיין לא אישר רישמית את השתתפות בכירי הרשות בשיחות הקרבה.