פרס: לישראל יש הוכחות כי סוריה העבירה סקאדים לחיזבאללה

בפגישתו עם שרת החוץ של דנמרק, אמר נשיא המדינה כי ישראל עוקבת בדאגה אחר התחמשות החיזבאללה. פרס התייחס להתחמשות הגרעינית של צפון קוריאה והגדיר אותה "חנות דיוטי פרי למוצרי גרעין ולטילים ארוכי טווח". נשיא המדינה לא שכח את פתיחת שיחות הקרבה בין ישראל לבין הפלסטינים ואמר כי מדובר באינטרס ישראלי מובהק

האופטימיסט הנצחי. הנשיא פרס (חדשות 2)

"ישראל יודעת בוודאות כי הועברו טילי סקאד מדויקים וארוכי טווח על ידי סוריה לחיזבאללה" - כך אמר היום נשיא המדינה שמעון פרס בפגישתו עם שרת החוץ של דנמרק לין אספרסן. בפתח הפגישה הדגיש פרס כי הוא מברך על ההחלטה לפתוח בקרוב מאוד בשיחות הקרבה בין ישראל לבין הפלסטינים והדגיש כי מדובר באינטרס ישראלי מובהק.

פרס קרא בנוסף לסוריה להפסיק לנהוג ולדבר בלשון כפולה. "אי אפשר להסתיר יותר את התמיכה בטרור!", אמר פרס והוסיף: "ישראל עוקבת בדאגה אחר הברחות הטילים והנשק ממרכזי צפון קוריאה, אירן, סוריה ולבנון".

נשיא המדינה אף כינה את משטרו של קים ז'ונג איל הצפון קוריאני "חנות דיוטי פרי למוצרי גרעין ולטילים ארוכי טווח ונשק מסוכן". לדבריו של פרס, נשק זה זולג היישר אל אירן שמחזקת, מממנת ותומכת בקיני טרור עולמיים ורצחניים שבראשם החיזבאללה בלבנון ומרכזים שונים בסוריה.

"קיימת נכונות לפתור את המכשלים בבסיס המו"מ"

"שיחות הקרבה הן אינטרס וצורך ישראלי מובהק", אמר פרס בהתייחס לדיווח האחרון על פתיחת שיחות הקרבה בין ישראל לבין הפלסטינים. "ישראל רוצה בהקמתה של מדינה פלסטינית עצמאית ויציבה!", טען פרס.

"בישראל קיימת נכונות לפתור את המכשולים העומדים בבסיס המשא ומתן", אמר פרס. "הפערים בין הצדדים הם קטנים ואנו מעוניינים בהקמתה של מדינה פלסטינית יציבה ועצמאית לצידה של ישראל. אימצנו את עיקרון שתי המדינות לשני העמים ומתוך כך אנו מושיטים יד לשלום כן עם שכנינו".

שרת החוץ הדנית שבה והדגיש כי דנמרק רואה בישראל ידידת אמת. "ציפיתי מאוד לבוא לישראל", אמרה. "לדנמרק ולישראל יחסים בילטרלים חזקים וידידותיים זה שנים רבות ואנו מבינים היטב את בעיותיה של ישראל, בראשם בעיות הביטחון".

השרה הוסיפה וציינה כי אין מנוס מפתרון של שתי מדינות לשני עמים וכי דנמרק תומכת ומצפה שיעלו דברים חיוביים מתחילתן של השיחות.

בנושא אירן, אמרה שרת החוץ כי דרוש קול אחיד וברור נגד התחמשותה של המדינה בנשק גרעיני, במסגרת פעולות האיחוד באירופי וכי דנמרק תומכת ומחזקת את ניסיונותיה של מועצת הביטחון של האו"ם בהפעלת סנקציות כלכליות חריפות נגד טהרן. "לכולנו אינטרס לבודד את איראן", אמרה השרה והוסיפה כי פעולה זו היא לטובת העולם כולו ולא רק לטובתה של ישראל.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק