סרקוזי לפרס: אני מאוכזב מנתניהו

האם נשיא צרפת שוב מתערב בענייניה הפנימיים של ישראל? בפגישה שנערכה לפני כשבועיים בין נשיא המדינה שמעון פרס לסרקוזי, תקף הנשיא הצרפתי את ראש הממשלה בנימין נתניהו. סרקוזי הביע תסכול מהקיפאון המדיני והסביר לפרס כי הוא אינו מבין את תוכניתו המדינית של נתניהו. גורמים בירושלים הגדירו את הפגישה "קשה מאד"

הנשיא סרקוזי שוב מעורר סערה בהקשר ישראלי: בפגישה בין נשיא המדינה שמעון פרס לנשיא צרפת ניקולא סרקוזי לפני כשבועיים בארמון האליזה בצרפת, תקף סרקוזי את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי הוא מאוכזב ממנו ואינו מבין את תוכניתו המדינית. פקידים בכירים בירושלים הגדירו את הפגישה "קשה מאוד". את הידיעה פירסם הבוקר עיתון "הארץ".

על פי הדיווח, עם תחילת הפגישה עם פרס תקף נשיא צרפת את נתניהו במשך רבע שעה. סרקוזי הביע תסכול מהקיפאון המדיני בישראל והטיל את האחריות לכך על ראש הממשלה. "אני מאוכזב ממנו", אמר סרקוזי והוסיף: "עם כל החברות, האהדה והמחויבות לישראל, אנחנו לא יכולים לקבל את גרירת הרגליים הזו. אני לא מבין לאן נתניהו הולך ומה הוא רוצה".

בתגובה לביקורת החריפה שמתח סרקוזי על נתניהו, ניסה פרס לצנן את הרוחות. "אני מודע לכך שנפגע האמון בין ישראל לפלסטינים, אך ישראל מושיטה יד אמיתית לשלום ואימצה את עקרון שתי המדינות לשני העמים", אמר פרס לסרקוזי והוסיף כי אין מנוס מלשוב לשולחן המשא ומתן במהירות האפשרית.

סרקוזי לא חושש להביע את דעתו  

זוהי לא הפעם הראשונה שנשיא צרפת מביע את דעתו הנחרצת על צמרת השלטון בישראל. ביוני 2009סרקוזי חלק דווקא עם נתניהו את אי שביעות הרצון שלו משר החוץ אביגדור ליברמן.

"אתה צריך להיפטר מהאדם הזה", אמר אז סרקוזי על ליברמן בפגישתו עם ראש הממשלה והוסיף: "תמיד הייתי מקבל שרי חוץ ישראלים, אהבתי להיפגש עם השרה לבני, אבל עם זה אני לא יכול". בפעם הזו גם דאג סרקוזי להוסיף תנועת יד שאיננה משתמעת לשתי פנים

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק