ברקת תוקף: הבנייה תימשך - למרות הסטירה בפרצוף מארה"ב

ראש עיריית י-ם עולה מדרגה בהצהרות הפוליטיות שלו במהלך ביקור בוושינגטון. "התשובה היא 'לא' ברור. אין הקפאה בירושלים, זה לא נכון", אמר ברקת בשיחה עם כתבים, וציין כי לא ישלים לעולם עם שליטה פלסטינית בחלק כלשהו של ירושלים: "שליטה כזו משולה לסוס טרויאני"

בעוד ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק עומלים על שיקום היחסים המתערערים עם הממשל האמריקני, בא ראש עיריית ירושלים – ויורה ללא אבחנה. "התשובה היא 'לא' ברור. אין הקפאה בירושלים, זה לא נכון", הדגיש הלילה ברקת בשיחה עם כתבים במהלך ארוחת ערב שאירגנה תנועת "הפרויקט הישראלי" בוושינגטון.

ברקת. הקפאה? הצחקתם אותו (AP)
ברקת הוסיף כי הבנייה בירושלים תימשך למרות ההאטה הזמנית שנגרמה כתוצאה מה"סטירה בפרצוף", לדבריו, שקיבלה ישראל מארה"ב לאחר הסערה במהלך ביקור סגן הנשיא ביידן.

"כשאתה מקבל שתי סטירות לחי בפרצוף, דבר ראשון אתה עוצר וחושב האם עשית משהו לא נכון. ייקח זמן להתאושש מהתקפה כזו מכיוונו של ידיד כמו הממשל האמריקני", אמר ברקת.

"שליטה פלסטינית בירושלים – סוס טרויאני"

"אם האמריקנים ממליצים על הקפאה – התשובה היא לא", כך לדברי ראש העיר, שהוסיף כי  הבנייה בכל העיר, כולל במזרחה, תתחדש במלואה. "אי אפשר למנוע מעיר תוססת וחיה כמו ירושלים לצמוח. ואגב, אם הבנייה תוקפא, היהודים יעזבו והערבים יבנו בצורה לא חוקית", אמר.

ברקת אמר עוד כי לא ישלים לעולם עם שליטה פלסטינית בחלק כלשהו של ירושלים, והסביר כי "שליטה כזו משולה לסוס טרויאני" ערבי בתוך קהילה יהודית גדולה. "הפלסטינים יוכלו להקים שגרירות בירושלים לכל היותר", ציין ברקת.

 

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק