מיטשל עזב את ישראל בלי הבנות; נתניהו: מקווה לחידוש המו"מ בימים הקרובים

ביקור נוסף של השליח האמריקני באזור לא מביא הישגים: ג'ורג' מיטשל עזב הבוקר את ישראל לאחר פגישה נוספת שקיים עם ראש הממשלה. הבנות לא הושגו בה, אך לפחות יצאה משם הצהרה חיובית: "היו שיחות מועילות לשיפור האווירה". האמריקנים לוחצים על הפלסטינים שלא להציב תנאים מוקדמים. הערכה: המו"מ יחודש רק בחודש הבא

מיטשל ונתניהו. אין תוצאות (חדשות 2)

אין התקדמות, בינתיים: השליח האמריקני המיוחד לאזור ג'ורג' מיטשל עזב הבוקר את ישראל בתום פגישה שנייה שקיים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. טרם עזיבתו פרסם מיטשל הודעה מיוחדת בה אמר כי ניהל "שיחות מועילות לשיפור האווירה", וכי עוזריו ובראשם דיוויד הייל יישארו באזור כדי להמשיך במגעים.

ההערכה היא כי האמריקנים לוחצים על הפלסטינים להימנע מהצבת תנאי מוקדם של הקפאת הבנייה במזרח ירושלים, כתנאי לשיחות הקרבה, אולם בסוף השבוע התברר כי הפלסטינים אינם מוכנים לפי שעה לרדת מתביעה זו.

עם זאת, ההערכה היא כי המשא ומתן יחודש בכל זאת בחודש הבא. ראש הממשלה נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה הבוקר כי הוא מקווה שהמשא ומתן עם הפלסטינים יחודש בימים הקרובים.

אבו מאזן: פספסתם הזדמנות לשלום

אתמול תקף יו"ר הרשות הפלסטינית את ישראל, על אי-חידוש המשא ומתן בין הצדדים. "לא אתן ידי להקמת מדינה פלסטינית עם גבול זמני", אמר הראיס בכינוס תנועת הפת"ח ברמאללה. "ישראל קיבלה מאיתנו הזדמנות היסטורית לעשות שלום, אך העדיפה לבנות בהתנחלויות".

אבו מאזן הוסיף: "אתם רוצים פתרון של שתי מדינות לשני עמים? אם אתם רוצים - אנחנו מוכנים. אנחנו עדיין נאחזים באפשרות", והדגיש: "בשביל תהליך כזה צריך מנהיג ישראלי אמיץ. האם יש כאלה בישראל כרגע, שיש להם את האומץ ההיסטורי להשיג שלום עם הפלסטינים?", שאל אבן מאזן בהתרסה.