מיטשל בישראל: ניסיון להניע המו"מ בין ישראל לפלסטינים

השליח האמריקני הגיע לארץ וכבר נועד עם שר הביטחון וראש הממשלה. בהמשך צפויות פגישות נוספות עם הבכירים הישראלים. על הפרק: מאמץ מחודש להניע המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. נתניהו אמש: "לא תהיה הקפאה בירושלים"

מנסה להגיע להבנות: השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון, הסנאטור ג'ורג' מיטשל החל בסדרת הפגישות עם הבכירים הישראלים, בניסיון למצוא נוסחה לחידוש המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. הבוקר נפגש מיטשל עם שר הביטחון אהוד ברק בתל אביב ודן עמו במשך כשעה בנושא. השניים צפויים לשוב ולהיפגש בשבוע הבא בוושינגטון.

השר ברק צפוי לצאת ביום ראשון הקרוב לפגישות עם ראשי הממשל האמריקני בארצות הברית, עמם ידון בכל הסוגיות הביטחוניות שעל הפרק ובהן גם חידוש המשא ומתן עם הפלסטינים. בין השאר, ייפגש ברק עם מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון, שר ההגנה רוברט גייטס, היועץ לביטחון לאומי ג'יימס ג'ונס וצוותו, וכן עם ראש המטות המשולבים של צבא ארצות הברית, האדמירל מייקל מאלן וראשי מערכות המודיעין.

בשעות הצהריים נפגש מיטשל על ראש הממשלה בנימין נתניהו ודן עמו גם כן בחידוש המשא ומתן. השניים צפוים לשוב ולהיפגש ביום שני.

נתניהו: לא תהיה הקפאה בי-ם, וגם לא תנאים מוקדמים למו"מ

אמש התייחס לסוגיית המשא ומתן עם הפלסטינים, ראש הממשלה בנימין נתניהו בראיון בלעדי ששודר במהדורה המרכזית. לא תהיה הקפאה בירושלים. כולם יודעים זאת, וגם יש הבנה מלאה שצריך לרדת מהתנאים המוקדמים למשא ומתן", הצהיר נתניהו. "המדיניות שלנו בירושלים לא תשתנה. זו לא המדיניות שלי בלבד, זו המדיניות של כל קודמיי מאז מלחמת ששת הימים".

על היחסים המתוחים בינו לנשיא אובמה אמר נתניהו: "ארה"ב לא מסכימה איתנו אמנם בכל דבר, יש עליות ומורדות, יש דברים קשים והיו דברים קשים. אך יש רקמת יחסים חזקה מאוד שמביאה אותנו לגבור על הבעיות האלה".