"הצטרפות הפלסטינים להאג צבועה"

תגובה ישראלית חריפה בעקבות קבלת הרשות הפלסטינית לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג: במשרד החוץ בירושלים אומרים כי המהלך יוביל ל"פוליטיזציה הרסנית של בית הדין" וטוענים כי המהלך החד צדדי מפר את עקרונות היסוד לפתרון הסכסוך

בית הדין בהאג (רויטרס)

משרד החוץ הישראלי תוקף הערב (רביעי) בחריפות את קבלתה של הרשות הפלסטינית לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג וטוען כי המהלך יביא ל"פוליטיזציה הרסנית ולפגיעה במעמד בית המשפט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ההחלטה הפלסטינית להצטרף לבית הדין בניסיון להתניע הליכים נגד ישראל הינה פוליטית, צינית וצבועה", נמסר ממשרד החוץ. "ממשלת הרש"פ שכוננה שותפות עם ארגון הטרור הרצחני חמאס היא האחרונה שיכולה לאיים בהגשת תביעות בבית הדין הבינלאומי בהאג".

במשרד החוץ טוענים כי הכוונה הפלסטינית לקדם בבית הדין הליכים נגד ישראל היא ניצול לרעה של משאבי בית הדין שהוקם "על מנת להעמיד לדין את האחראים לפשעים ולזוועות החמורים ביותר המבוצעים בעולם".

עוד הדגישו במשרד החוץ כי הצעד הפלסטיני החד צדדי הוא הפרה של עקרונות היסוד שסוכמו בגיבוי הקהילה הבינלאומית לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני. "ככל שעולות טענות להפרות של הדין, ישראל חוקרת טענות אלה על פי סטנדרטים בינלאומיים ובאופן שזכה להערכה בינלאומית", נמסר.