דיווח: נתניהו אמר "לא" להקפאת הבנייה במזרח י-ם

עיתון ה"וול סטריט ג'ורנל" מדווח כי נתניהו העביר לנשיא אובמה תשובה שלילית על דרישתו שישראל תקפיא את הבניה במזרח ירושלים. על פי הדיווח, רה"מ הסכים לשורה של דרישות אחרות. בד בבד מדווח עיתון "הארץ" כי הממשל האמריקני שלח בכיר בצוות המזרח התיכון לארץ, כדי לנסות להגיע לפיתרון במשבר הדיפלומטי בין המדינות

אומרים 'לא' לנשיא? העיתון "וול סטריט ג'ורנל" מדווח כי ראש הממשלה נתניהו העביר בימים האחרונים תשובה שלילית על דרישתו של הנשיא אובמה שישראל תקפיא באופן מוחלט את הבנייה גם במזרח ירושלים.

על פי הדיווח בעיתון, מפי מקורות דיפלומטיים בוושינגטון, נתניהו הסכים לשורה של דרישות אחרות שהעלו האמריקנים לקראת חידוש המו"מ מול הפלסטינים, ובהן הסרת מחסומים ביהודה ושומרון, שחרור אסירים כמחווה לאבו-מאזן ולהקל על העברת סחורות לרצועת עזה.

מו"מ חשאי בין ישראל וארה"ב

מאידך מדווח הבוקר עיתון "הארץ" כי ארה"ב וישראל מקיימות מגעים חשאיים למציאת פיתרון למשבר שנוצר. שליח של הנשיא ברק אובמה הגיע אתמול לישראל לנסות להחזיר את היחסים הדיפלומטים בין המדינות למסלולם. בבית הלבן שומרים על חשאיות מוחלטת ולא הוציאו שום הודעה רשמית בנושא.

משא ומתן חשאי בנושא נפתח בין המדינות במטרה לגבש נוסחה שתאפשר לגשר על המחלוקות בין הצדדים בנוגע לחידוש התהליך המדיני. על פי הפרסום, פקיד בכיר בממשל האמריקני אישר כי אתמול הגיע לישראל בחשאי דן שפירו, ראש אגף המזרח התיכון בבית הלבן.

שפירו שהגיע גם עם סגנו של השליח המיוחד למזרח התיכון ג'ורג' מיטשל צפוי, על פי הדיווח, לדון עם נתניהו בתנאים לפתיחת משא ומתן עם הפלסטינים. במוקד השיחות, כצפוי, הדרישה האמריקנית מישראל להקפיא את הבנייה במזרח ירושלים, למשך ארבעה חודשים לפחות.

על פי הפרסום, השניים קיימו כבר אתמול שיחות מרתוניות בלשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו והיום השיחות צפויות להימשך.

הבית הלבן יוצא במסר מרגיע: יועצו הבכיר של הנשיא אובמה, דיוויד אקסלרוד, אומר כי הנשיא לא התכוון להשפיל את ראש הממשלה בנימין נתניהו בפגישה בין השניים בוושינגטון, בשבוע שעבר. "זאת הייתה פגישה של ידידים", הוא אומר היום.

בראיון לרשת הטלוויזיה האמריקנית ה-CNN הסביר אקסלרוד כי מטרת הפגישה בין אובמה לנתניהו לא הייתה לצורך עניינים פורמאליים. "זאת לא הייתה פגישה טקסית, זאת הייתה פגישת עבודה של ידידים", אמר אקסלרוד.

אודי סגל בטור מיוחד על הפער בין שני המנהיגים

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק