ליברמן: ירושלים לעולם לא תחולק שוב

לא מעט אנשים בירושלים ובוושינגטון בוודאי לא יאהבו את המסר הנחרץ שביקש שר החוץ ליברמן להעביר במסגרת מפגש עם אנשי הסגל הדיפלומטי לרגל יום העצמאות. ליברמן הכריז כי ירושלים לעולם לא תחולק שוב והזהיר: כל ניסיון לכפות עלינו שלום - יעמיק את הסכסוך

שר החוץ אביגדור ליברמן מעביר פעם נוספת מסר נחרץ לממשל בוושינגטון ומבהיר כי אינו מוכן לשום פשרה בנושא עיר הבירה של ישראל: "ירושלים היא בירתנו הנצחית והמאוחדת".

הערב נפגש ליברמן עם אנשי הסגל הדיפלומטי בבית הנשיא לרגל יום העצמאות ה-62 של המדינה והשמיע דברים שבוודאי לא ימצאו חן בעיני הנשיא האמריקני ברק אובמה. "כל ניסיון לכפות על הצדדים פתרון מבלי ליצור בסיס של אמון הדדי רק יעמיק את הסכסוך", הצהיר שר החוץ. "שלום לא ניתן לכפות - הוא חייב להיבנות".

ליברמן פנה לאזרחי ישראל בקריאה: "בואו נשים את ירושלים על ראש שמחתנו". מיד אחר כך ניצל את ההזדמנות והכריז כי: "זכותנו להכריז כי העיר, צפונה ודרומה, מזרחה ומערבה, כולה תחת ריבונות ישראלית, בירתנו הנצחית! לא ניתן לחלקה! והיא לא תחולק לעולם - לא באופן ישיר ולא באופן עקיף".

שר החוץ הדגיש כי ישראל הוכיחה שהיא מוכנה לוויתורים כואבים מול שותף כן כמו בהסכם עם מצרים וירדן - אך כרגע לא בשלו התנאים לכך מול הפלסטינים. "על מנת להתקדם ולהתגבר על המבוי הסתום עלינו ליצור מציאות חדשה באזור המבוססת על ביטחון לישראלים, שגשוג כלכלי לפלסטינים ויציבות לשני הצדדים", סבור ליברמן. "רק אז ניתן יהיה לשאת ולתת על הסדר הקבע".

בסיום נאומו ציין שר החוץ בפני הדיפלומטים כי יש עוד הרבה שישראל מסוגלת לתרום לעולם ולאזור בשנים הקרובות והסביר את הסיבה לכך: "הפכנו את המדבר למקור חיים ואת הידע למשאב לאומי של יצירתיות ומצוינות".