קלינטון בברכה לישראל: נמשיך לעמוד לצידכם ולסייע לכם לעמוד בעול

שרת החוץ האמריקנית שיגרה הלילה ברכה מצולמת למדינת ישראל ותושביה לכבוד חגיגות יום העצמאות ה-62 של המדינה. "ברק אובמה ואני חולקים מחויבות אישית ועמוקה כלפי ישראל", אמרה קלינטון והוסיפה בברכה הידידותית: "המדינה שלנו לא תהסס להגן על ביטחון ישראל ולהבטיח את עתידה"

"איחוליי למדינת ישראל לכבוד יום העצמאות ה-62 שלה. זוהי הזדמנות לחגוג את כל הישגיה של המדינה ולחזק את הקשרים שמאחדים בין שתי האומות שלנו - השותפות האסטרטגית, הערכים המשותפים והשאיפות המשותפות", כך פתחה הילרי קלינטון, שרת החוץ של ארצות הברית, את האיגרת המצולמת המאוד סולידרית ששיגרה לישראל לכבוד חגיגות העצמאות שיפתחו היום בערב.

שרת החוץ האמריקנית הזכירה כי ב-1948 לקח לנשיא הנרי טרומן 11 דקות להכיר במדינת ישראל וציינה שמאותם ימים עומדת ארצות הברית לצידה של בעלת בריתה הטובה ביותר במזרח התיכון. "חלפו כמעט 30 שנה מאז הביקור הראשון שלי בישראל", נזכרת קלינטון ומוסיפה, "חזרתי פעמים רבות, הכרתי חברים רבים והייתי גאה יחד איתכם כשראיתי את המדבר פורח, את הכלכלה משגשגת ואת המדינה שלכם מלבלבת".

קלינטון הוסיפה וסיפרה כי היא ונשיא ארה"ב ברק אובמה חולקים מחויבות אישית ועמוקה כלפי ישראל. "המדינה שלנו לא תהסס להגן על ביטחון ישראל ולהבטיח את עתידה", אמרה. "הרדיפה אחר השלום וההכרה בגבולות ישראל היא אחת העדיפויות העליונות שלנו. אנו מאמינים שניתן ואף הכרחי להשיג שלום מקיף במזרח התיכון - שלום שיספק לישראלים, לפלסטינים ולכל האנשים באזור ביטחון, שגשוג והזדמנות לחיות את חייהם במלוא הפוטנציאל שאלוהים נתן להם".

"ישראל מתמודדת כיום עם אחד האתגרים הגדולים בהיסטוריה שלה", רמזה קלינטון על האיומים השונים על המדינה, ביניהם אולי גם זה שמגיע מאירן, "אך עם זאת, ההבטחה והפוטנציאל שלה מעולם לא היו גדולים יותר", הרגיעה קלינטון ושידרה כי למרות המשבר האחרון ביחסי ישראל-ארה"ב, עדיין יש לנו בעלת ברית נאמנה. "ארצות הברית תמשיך לעמוד לצידכם, לחלוק איתכם את הסכנות ולסייע לכם לשאת בעול בעוד אנו מביטים יחד לעתיד", סיכמה קלינטון והישירה חיוך לאזרחי ישראל.