עבדאללה: "סיכוי גבוה למלחמה בקיץ"

מלך ירדן מתריע הערב מפני המשך הקיפאון המדיני, ומזהיר כי המצב רק עלול להידרדר. "איום המלחמה קיים", אומר עבדאללה בראיון. "אם לא יושג פתרון של שתי מדינות לשני עמים – העתיד יהיה קודר מאוד לישראלים ולכל השאר"

אזהרה מרבת עמון: עבדאללה מלך ירדן אומר היום כי הקיבעון בתהליך המדיני עלול להוביל למלחמה בקיץ הקרוב. "איום המלחמה קיים", הוא אומר בראיון לעיתון "שיקגו טריביון". "אם לא נביא את הפלסטינים והישראלים לשולחן הדיונים, ואם נחצה את ה'דד-ליין' של חודש יולי - יש סיכוי גבוה לעימות", הוא הוסיף.

"אם לא יושג פתרון של שתי מדינות לשני עמים - העתיד יהיה קודר מאוד לישראלים ולכל השאר. אם בתוך עשר שנים נמשיך לדבר על כך - כולנו נשלם את המחיר המחיר", הזהיר מלך ירדן.

עם זאת, הדגיש כי הוא רואה עצמו ידיד של מדינת ישראל ושעתידה בהחלט להשתלב באזור. "אם תיפתר הבעיה הפלסטינית לא יהיה לאירן צורך בפיתוח נשק גרעיני", הדגיש.

"הפלסטינים טיפסו על עץ גבוה"

"הפלסטינים טיפסו על עץ גבוה ועכשיו הם מחפשים לרדת ממנו", אמר הבוקר סגן שר הביטחון מתן וילנאי בשבת תרבות בבאר שבע. עם זאת הביע וילנאי תמיכה בקיום שיחות ישירות בין הצדדים ואמר כי הוא מאמין שבחודשים הקרובים תהיה התקדמות במגעים.

"זה אינטרס שלנו ושל הפלסטינים", הסביר והבהיר כי אם לא יחול שינוי בתחום המדיני עד ספטמבר, מועד סיום הקפאת הבנייה, תבחן מפלגתו את המשך דרכה בממשלת נתניהו. "כל זמן שאנו מרגישים שאנו משפיעים אנחנו נהיה בממשלה. נכון להיום, אנחנו משפיעים על ההחלטות המתקבלות בממשלה".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק